Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kam zmizela úcta k holkám?

  vydáno  •  Škola a poznání · Šikana · Kamarádství
  Proč jsou dnes kluci tak urážliví? Proč každou z holek hned kritizují za její názor? Proč se o nás baví jen v případě, že máme velká ňadra a pevný zadek? Kam odešli ti správní kluci, kteří na nás byli milí, v klidu nás vyslechli a nešli nás okamžitě za roh pomluvit, pokud jsme řekly něco, co se jim nelíbilo?

  Jesse Jamesová, © Profimedia.cz

  Je to smutné, ale mám pocit, že milí, ochotní a normální kluci vymřeli. Možná, když teď čtete moje slova, říkáte si, že jsem hloupá, když to takhle píšu, že tím vlastně urážím kluky. Nechci nikoho urazit, neplatí to pro žádnou konkrétní osobu ani pro všechny obecně. Každý kluk je jiný a ne každý se takhle chová.

  Ale holky, řekněte, kdy vás naposledy nějaký kluk oslovil jinak než "Čus, kočko!"? Kdy na sebe upozornil jinak, než tím, že vám sáhnul na zadek? Kdy vás zaujal něčím jiným, než svým frajírkováním, co si zase koupil nového? Kdy? Kdy naposledy?

  Málo z dnešních holek najde v pubertě kluka, který by se jí líbil, byl k ní milý, ochotný, neměl by připomínky k vzhledu, bylo by mu jedno, jestli máte prsa nebo jste namalovaná. Doba se změnila, je to tak. Vždycky je mi smutno, když čtu nějakou knížku a v ní se píše, jak třeba nějaký kluk pomohl holce, když upadla na schodech, jak nějaký kluk pomohl holce sesbírat učebnice, když jí na chodbě spadly,... Je mi smutno, protože vím, že tohle asi nikdy nezažiji.

  Dneska se každý kluk jen předvádí a frajeří, dělá průšvihy a špatně se učí, a když do vás nedej bože nějaký vrazí, ani se neomluví a ještě vám sprostě nadává, proč do něj vrážíte. Jen by mě zajímalo - schválně, kluci, řekněte, kdy jste naposledy nějaké holce pomohli, když se dostala do srabu? Kdy jste se nepředváděli? Kdy vám nešlo o to, jak ji zaujmout tím, že na sebe budete negativně upozorňovat (průšvihy ve škole, odmlouvání rodičům,...)?

  Nejde o to, abych tu všechny kluky ztrapnila a nejvíc pomluvila. Tady nejde o kluky samotné, ale o to chování. O to, jak moc se změnili. Ne každý kluk je takový, ale řekněte otevřeně - kdo se dneska takhle nechová? Jasně, já taky nejsem andílek. Občas mi nejvyde nějaký test, nemám třeba skvělé známky a nějaké to předběhnutí na obědě, z toho se taky něco klube. Ale abych se kvůli nějakému klukovi takhle změnila? Jistěže to může takto být, můžete se klidně kvůli holce změnit, ale ne tak, že začnete všem nadávat, odmlouvat a chovat se jako, s prominutím, totální kretén.

  Nikdo nejsme dokonalí. Tady jde ale o princip věci - konečně si přiznat, že už nebudu dál frajeřit, že jsem si koupil nové boty Nike, nebo že jsem sáhl na zadek té kočce z béčka. Přiznat si tu chybu, kvůli které se většina holek dneska trápí. Nebát se za holkou přijít a říct, že jsi v ní nalezl zalíbení. Konečně vypnout ten hrozný facebook, přestat psát věci na chatu a upřímně z očí do očí jít a riskovat odmítnutí, ale být spokojen sám se sebou, že jsem se překonal a udělal první krok. Kolik kluků to udělá? Žádný. Všichni zůstanou sedět u facebooku. Do jednoho.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 200)

  Příspěvek z 25. srpna ve 20:36.
  Qetuo v něm napsala:

  Viktomík: Měl by sis ten článek přečíst pozorněji...

  Příspěvek z 24. srpna ve 14:31.
  Vikomtík v něm napsal:

  Takže za prvé: Kdo řekl že všichni kluci hneb musí holky pomlouvat nebo jim sahat na zadek?
  Za druhé: Ne každý kluk frajeří a zlobí.
  Za třetí. Ne každý kluk má špatné známky.
  Zamysli se nad tím.;-)

  Příspěvek z 4. srpna v 18:22.
  Šnekafrický v něm napsala:

  Trecool: To fakt není hezké, co tady říkáš, urážíš autorku článku a navíc se tu chováš ošklivě k holkám.