Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Kamarádi podle čísel? Ani omylem!

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 21. ledna 2010 ve 14:24.
  tyuk v něm napsal:

  Já jsem si kamarádky číslovala..

  Číslovala jsem si kamarádky..ale už vím že to byla naprostá hloupost!!měla jsem jednu nej kámošku (Naty) a začala jsem si víc povídat s jinou(Petrou) a najednou se nejkámoška(Naty) zeptala jestly je u mě na druhém místě nebo na prvním...řekla jsem že je na druhém ale že pořád chci být její kamarádka..ona se naštvala a od té doby se snášíme ale někdy si i nadáváme..jsme prostě rozhádané..272727ale pořád jsme kamarádky..ale ne takové na život a na smrt..jsme kamarádky ale naty se chce pořád hádat..ale s petrou jsme nejkámošky..:)))))

  Příspěvek z 21. ledna 2010 ve 12:37.
  Májinta v něm napsala:

  to znám...

  moje kámoška chtěla vědět na jakým místě u mě je za kámošku. Já sem jí řekla že nečísluju kámošky a ona se urazila a vyložila si to tak že je u mě na 2 místě. Hloupost že?14

  Příspěvek z 21. ledna 2010 v 11:13.
  kone100 v něm napsal:

  Reakce na CrazyAmylee:

  A spousta přibude. Být sám ttaky není to nej...

  Příspěvek z 21. ledna 2010 v 11:11.
  kone100 v něm napsal:

  Já jsem...

  si kamarádky číslovala, ale tak něják jinak. Totiž já si je nečíslovala čísly. Měla jsem nejlepší kamarádky, pak ty... nevím jak to nazvat... dobré? A pak ty, se kterýma se bavím, ale nějak extra zase ne. A dělím si to podle toho, jak koho mám ráda a jak on má rád mě. Pokud se s někým kamarádím, pak je to buď kamarád, nebo nejlepší kamarád. A pak, jak říkám, se jewště s někým bavím, tak že něják i kamarádím, ale za kamaráda ho ttak úplně nepovažuju. Nemám kamaráda 1 a 2, ale mám 2 nejlepší kamarády.

  Příspěvek z 21. ledna 2010 v 10:06.
  CrazyAmylee v něm napsal:

  O_o

  Nejlepší je proste nemit kamarady. Spoustu starosti z života zmizi.

  Příspěvek z 20. ledna 2010 ve 23:52.
  Arkngthander v něm napsal:

  Poslední dobou (cca pět let) to u mě funguje tak, že si pro vlastní lepší přehled v hlavě třídím známosti do skupin podle toho, odkud je znám, z jaké sorty lidí jsou (spolužáci jsou jedna skupina, například alíkovci by mohli být druhou), nikdy ne podle stupně přátelství. Stupeň přátelství se projeví jedině tak, že některé z těch lidí považuji za opravdové přátele, jiné jen za známé či kamarády. Jednoduše se to dá popsat tak, že mám "několik přátel č. 1 a pak zbytek".


  Číslovat kamarády v přesném žebříčku je jen přehnaná tendence našeho mozku zjednodušovat, třídit a zařazovat pojmy (a osoby), která dřív nebo později přejde každého. Už proto není potřeba proti ní bojovat. To nemá smysl. Snažit se od třídění, škatulkování a zařazování úplně odprostit je
  už tuplem zbytečné a asi i nemožné. Pro náš mozek je takové třídění přirozené a dost dobře se to nedá ovládat.

  Důležité taky je, že posledních pár let to tak funguje jen v mé hlavě a nikomu neříkám nahlas, jestli patří do nějaké skupiny, nebo ne. Myslím, že lidé by to měli poznat a pochopit sami. Tohle je jeden z případů, kdy něco jako "emoce" funguje a napoví.