Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamarádi z lesa a my

  vydáno  •  Volný čas venku · Příroda · Zvířata · Zima · Kamarádství
  A máme tu zase zimu. Pro děti konečně tu pravou jak se patří. Mrzne až praští a sněhová nadílka pokryla všechny ulice, města i lesy. Nám dětem je dobře - můžeme se jít vydovádět na sníh či led a pak se jít schovat domů do teplíčka, dát si čaj a k tomu malou svačinku. Ale co mají dělat zvířátka v lese, když je vše zmrzlé a na poli ani v lese nic neroste?

  © Lukáš Bíba, MAFA

  Kam se schovají před mrazem přesně nevím, ale už jsem se dozvěděla, jak mohu zvířátkům v lese pomoci a jak jim zpříjemnit zimní období. Můj táta je myslivec a tak mi poradil, jak můžu z příjemné procházky zimním lesem udělat i užitečnou věc.

  V neděli jsme se rozhodli jít společně s tátou a mámou do lesa na procházku. Každý si sebou vzal něco pro zvířátka. Maminka vypěstovala spoustu mrkve, tak mi dovolila nabrat plnou tašku sebou. Táta se rozhodl, že zvířátkům doplní v krmelcích seno. No a máma vzala jablíčka a loje na zavěšení do krmítek pro ptáčky. A vyrazili jsme, svačinky pro lesní zvířátka jsme vezli na saních.

  Po cestě lesem jsme si hráli, setřepávali sníh ze stomků, dělali různé stopy ve sněhu a koulovali se. Když jsme dorazili ke krmelci, vytáhli jsme ty naše poklady ze saní a já konečně mohla jídlo od nás pěkně rozložit do krmítek a krmelců tak, aby na ně dosáhli jak malí zajíci, tak velké srnky. Každé zvířátko tam mělo od nás kousek potravy.

  Pak jsme se vydali spokojeně domů a já jsem se vezla na prázdných saních. Když tak o tom přemýšlím, kdyby si každý, kdo půjde do lesa, vzal do kapes něco pro zvířátka, bylo by to milé a zvěři by se konečně alespoň trochu začalo líbit i zimní období.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi ZUZANKAA

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 14. ledna 2009 v 18:25.
  KOCOUR1997 v něm napsal:

  Úplně se rozplývám

  Jak jsem to četl,dýchla na mě ta zimní romantika26

  Příspěvek z 14. ledna 2009 v 16:28.
  2424 v něm napsal:

  zvířátka

  25moc se mi to líbilo i ty namalovaný moc jsou děti šikovné25

  Příspěvek z 14. ledna 2009 ve 14:15.
  Ivankamyska v něm napsal:

  Je to úžasný jo a moc pěkná veverka