Alíkovina

Kamarádíš s čísly?

vydáno  •  Škola a poznání
Zatímco jedni předmět zvaný matematika přímo nenávidí, jsou i tací, kteří se úlohám s čísly rádi věnují i ve svém volném čase. Pokud tě baví počítání a přemýšlení nad matematickými oříšky, můžu ti vřele doporučit účast v matematickém korespondenčním semináři.

O tom, že těch, které matematika baví, je docela dost, svědčí také skutečnost, že s příchodem nového školního roku opět odstartovaly matematické korespondenční semináře. Jedním z nich je PIKOMAT. Pikomat je tradiční soutěž, která letos vstoupila do svého 21. ročníku. Je určen žákům druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií z Prahy a Středočeského kraje. Pokud jste z jiných krajů, pak můžete kontakty na regionální pořadatele matematických korespondečních seminářů najít ZDE.

Přihlášení účastníci v nich obdrží poštou zadání úloh. Na vypracování mají přibližně měsíc času. Svá řešení pak zasílají pořadatelům, aby postup a výsledky překontrolovali, vyhodnotili, opravili případné nedostatky a společně s novými úlohami odeslali zpět. Takto to probíhá až do jara, kdy je sestaveno pořadí řešitelů a úspěšným rozeslány věcné dárky, nebo pozvánky na víkendová soustředění. Termín pro zasílání řešení úloh 1. série je 5. listopad 2007. Jak obtížné úlohy jsou připraveny se můžeš podívat na stránkách www.pikomat.unas.cz. Na webových stránkách nechybí ani archiv úloh předchozích ročníků. Tak neváhej a zapoj se!

Autor: (7 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!