Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamarádka mne vyměnila za cigarety

  vydáno  •  Zdraví · Rodičům · Kamarádství
  Cigarety. Tak na tohle slovo začínám být alergická. Moje kamarádka byla super. Pořád s ní byla legrace, smály jsme se spolu, chodily ven, spolu do školy i ze školy. Vzájemně jsme se navštěvovaly. Pořád jsme byly spolu. Jenže to něco změnilo. Byly to cigarety.

  Konec kouření? - Zdravotnická totalita na obzoru., © Václav Pacner

  Ačkoliv jsme si pořád slibovaly, že nikdy nebudeme kouřit, ona porušila slib a začala. Začalo to tím, že se začala kamarádit s jednou partou, kterou jsme také dřív neměly v oblibě. Tvrdila, že je s nimi legrace, zábava a že jsou správní. Ale já na pití alkoholu a kouření ještě ani ne v 15ti letech nic dobrého a správného nevidím.

  Alík radí dětem

  V poradně Alík radí dětem se téma kouření objevilo už mnohokrát. Možná máte podobný problém a najdete tu na něj odpověď. Pokud ne, můžete do poradny položit vlastní otázku.

  Postupně přestala chodit k nám před odpoledkami, tak jak to bylo dřív a zůstávala v parku, který je hned před školou. Já chodila domů s jinými holkami. Ale jednou jsem viděla něco hrozného: moje kámoška držela v ruce cigaretu. Nejdřív jsem tomu nevěřila a myslela, že ji drží třeba pro někoho jiného, ale pak jsem se podívala znovu a ona cigaretu měla v puse.

  Utekla jsem domů a brečela. Nemohla jsem pochopit, jak to mohla udělat. Nejdřív jsem se s ní chtěla přestat bavit. Ale proč vlastně? Vždyť "jenom" kouří, to nemůže nic změnit. Tak jsem to nechala být. Jenže to bylo horší a horší. Přestávky ve škole teď trávila s tou partou a se mnou sotva prohodila "čau". Občas mi něco řekla, ale nevšímala si mě. Byla i doba, kdy mě s nimi tahala do parku a chtěla mě kouření naučit, ale já jsem se nedala. Pak už zjistila, že to nemá cenu a nechala toho.

  Po nějaké době se se mnou zase začala víc bavit a už jsme se začaly navštěvovat. Ale do parku kouřit chodila pořád. Nikdy už naše přátelství nebude takové, jaké bývalo. Teď už dává přednost jim. Je úplně, ale úplně jiná.

  Zrovna jsme nedávno měly vařit ve škole. A když jsme šly nakupovat ještě i s jinými holkami z naší skupinky ( a ty bohužel chodí také do parku s tou partou), tak i když ví, že jsem nejmenší a nejslabší z nich všech, tak mě ten těžký nákup nechala nést a pak se ještě divila, proč jsem na ni naštvaná. Já jsem řekla, že to prostě nebudu táhnout, protože bych to neunesla až domů a nákup jsem položila, aby to někdo nesl a bylo mi úplně fuk, kdo to odnese. Bylo mi to hrozně líto, protože ona je prostě silnější a myslím, že jako kamarádka by mi měla pomoct.

  Nevím, co bude dál. Možná se se mnou přestane bavit nebo přestane kouřit. kouření jí zakazovat nechci, ale nemusí se ke mě chovat tak, jak se chová (a to ten nákup byl jen jeden příklad). Pokud byste náhodou chtěli kouřit, myslete i na ty ostatní. Ostatní to častokrát potrestá mnohem víc, než vás.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (86)

  Příspěvek z 30. března 2012 v 18:08.
  Ashley-hsm1-2-3 v něm napsala:

  Moc dobře to znám... Moje kamarádka (ne nejlepší) byla úplně skvělá holka byla vtipná, ale změnilo se to v době kdy jsme přestoupili do 6. třídy.
  Dělali jsme příjmačky do výběrové třídy a ona se do ní nedostala (byla o místo horší, byla těsně pod čarou), ale já jo. Pak začala chodit s jedním klukem ze 7. (už předtím propadl) pak se rozešli a ona si obarvila vlasy na černo (měla je světle hnědý), pak si obarvila proužky vlasů neonově. Teď je z ní nejhorší studentka na škole, v hodinách klidně řve na učitelku.
  Věděla jsem že hodně kouří, ale vyvrcholilo to v tom okamžiku kdy ke mě a mým kámoškám přišla se šňupacím tabákem. Potom začala kouřit marihuanu a opíjet se a v takovým duchu jsou i její statusy na facebooku. Nadávky na její mámu (sprosté) fotky a fotky jak vydechuje kouř. Myslím že kdyby byla v naší třídě, nemusela by být taková...

  Příspěvek z 13. února 2012 v 19:32.
  Zetr v něm napsal:

  lepší cigareta

  můj taťka teď přešel na elektrickou cigaretu,je to lepší nebere tolik škodlivin do sebe a neškodí to nám25

  Příspěvek z 13. února 2012 v 19:29.
  Zetr v něm napsal:

  co když za to můžeš ty?

  a co když za to můžeš ty?co když jsi něco nedala co oni ano24 kromě cigaret a alkoholu?11