Alíkovina

Kamarádství a nenávist

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Vztahy
Mám čtyři nej kamarády. Ale ti se navzájem nesnáší.

Areál bývalého pionýrského tábora ve Svatošských skalách letos v červnu znovu ožil. Děti se tam mohou například vyřádit na vzduchové trampolíně., © MAFRA

Máme sousedy a ti mají dva syny. Staršího Standu a mladšího Filipa. Standovi je deset a Fílovi osm. 

A pak máme sousedy, co se znají s mým taťkou. Ti mají taky dvě děti. Starší holku Nikolu a kluka Víťu. Jsou stejně staří jako kluci. Ale Standa s Fílou nemůžou vystát Nikču a Víťu a naopak. Víťa mi pak někdy vyčte, že dávám přednost Standovi a po kamarádech mě pomlouvá. Filip to samé.

Já nechci nikomu dávat přednost, ale mám kapánek radši Standu a Fila. Nikča hraje divadýlko, že s klukama kámoší, ale není to tak a to mě moc mrzí. Někdy kvůli tomu celou noc brečím.

Máme před domem trampolínu a tam chodíme blbnout. Jsem tam tak 10 min sama a pak přijdou Nikča s Víťou. Bavíme se a je nám fajn. Ale jestli tam přijdou kluci, Nikča mě hned začne ztrapňovat. Nejednou řekla tak hnusnou věc, že jsem se tam rozbrečela. Standa jí to hned oplatil. Začali se hádat a mlátit se. Snažila jsem se je nějak roztrhnout, ale řekli, ať je nechám si to vyřešit. Přišli jejich rodiče a to byl tanec! Všichni dostali zaracha a nemohli týden ven. 

Standa měl oslavu a pozval mě. Mně bylo jasný, že kdybych Nikče řekla, že jdu ke Standovi, vypila bych si to. Tak jsem jí zalhala. Nikča s Víťou jsou v Itálii na 8 dnů. Kluci jsou nadšení, že mě mají jenom pro sebe, já jsem taky ráda. O Nikčiných pomluvách a Víťových náladách pár dní neuslyším.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 10. června 2018 v 7:08.
číča800 v něm napsala:

Začal bych se bavit z jednema

Příspěvek z 22. července 2015 ve 20:21.
Bája2004 v něm napsala:

otázka

co byste na mém místě dělali vy?