Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamarádství

  vydáno  •  Kamarádi
  Určitě znáte ty spolky "BFF's" a tak dále. Tak jsem do toho zapadla. Dvakrát.

  Teď si možná říkáte: „Vždyť mít BFF je super věc, ale opak je pravdou. Jednou jsem měla super kamarádku, Darju. Ve školce jsme ze sebe nespustily oči a ani na minutu jsme se od sebe nehnuly. Dokonce mě naučila i písmenko „R“. Mamka byla udivená, když mě vyzvedla ze školky a já letěla jak splašená a volala jsem: „ Darrrrrja, Barrrrrča“.

  A pak nastal čas na školu a štěstí nám moc nepřálo, protože Darča šla do Áčka zatímco já do Béčka. A tak jsem lítaly po celé škole, abychom mohly strávit přestávky spolu. Následovala 2. třída. A protože prvňáčci měli i Éčko tak se celý 1. ročník rozpadl. Já jsem naštěstí zůstala v Béčku a dokonce k nám přišly 4 nové holky z Áčka. „Ať je to Darča, ať je to Darča“ honilo se mi hlavou. „A představuji vám 4 nové žáky z 1.A. Darja (celé jméno nebudu pro její soukromí zveřejňovat), Míša .....atd.

  Sedly jsme si spolu, protože si se mnou nikdo moc nechtěl sednout. A tak naše přátelství sílilo a sílilo, ale přece jednou muselo skončit. Nastalo období Vánoc v tehdejší 4.B. Všichni jme si losovali, komu dáme dárek. Nakonec jsme ještě naší paní učitelku přesvědčili, aby jsme si mohli dávat dárky i kamarádům, které jsme si nevylosovali , ale přesto je máme rádi. Den rozdávaní dárků nadešel, a Darja mi dala dárek co jsem nečekala. Náhrdelník BFF. Byla jsem tak dojata, že už konečně mám nejlepší kamarádku.

  Nastal leden a maminky nás přihlašovaly na tábory a příměstské tábory. Mamka Darji i moje mamka nás přihlásily na tábor a napsaly, ať bydlíme spolu v chatce. Měsíce plynuly jedna radost, a my jsme se nemohly dočkat. Červenec. Tak a jede se na tábor. Prvních 7 dní probíhalo nádherně. Najednou nám oznámili že pojedeme na výlet do Tábora (města) na exkurzi do čokoládovny . Dopoledne uteklo a my dostali odpolední 4-hodinovou pauzu. Rozdělili jsme se na skupinky po čtyřech a šli jsme na oběd.

  Šla jsem do nějakého fast foodu a ty hranolky co jsem si objednala mi moc nechutnaly tak jsem je dala holkám, a chutnaly jim. Tak jsem radši šla do Billy, normálně by v tom nebyl problém, jenže já nejsem tábornický typ a tak jsem skoro každou chvíli volala mamce. Už jsem měla jen 51% a mobil se vybíjel rychle. Darja chtěla půjčit můj mobil, protože měla tlačítkový mobil a ukázala se jí na displeji jen jedna čárka baterie. Tak jsem jí řekla, že se omlouvám, ale že mám jen 51% a to spělo ke konci našeho přátelství.

  Naštvala se na mě, že prý je 51% baterie dost a přesto, když mám teda 51% tak proč pořád volám mamce? Naštvala jsem se na ni a zavolala jsem vedoucímu, jestli nemůžu chodit sama. Sice mi to povolil, ale nebylo třeba. Našla jsem 2 holky z našeho týmu a přidala jsem se k nim. A poznala jsem opravdové kamarádky. Vtipkovaly jsme, povídaly si, chodily doplnit zásoby sladkostí a schovávaly se před partičkou, kterou jsem opustila. Holkám jsem vše vypověděla do detailů a řekly mi abych si s tím nedělala hlavu a že určitě najdu lepší kamarádku a ať si radši užiji poslední 2 dny tábora.

  Nastala 5. třída. A holky z tábora nelhaly a opravdu jsem si našla kamarádku. Jmenuje se Sofie a za nic bych jí nevyměnila. Chtěla jsem abychom byly BFF, ale pořád říkala, že si od toho dává pauzu atd. A já jsem pochopila, že už totiž má BFF. Dva. Snažila jsem se ji přemluvit, jestli bych nemohla být s nimi, ale prý 4 už by bylo moc. Teď už mám Sofii jen jako kamarádku, ale ve skrytu duše pořád jako moji BFF. Už mám normální kamarádky. Občas se bavím s tamtou, podruhé s touhle. A vyhovuje mi to.

  Ps: Jestli tohle Sofi čteš, mám tě pořád ráda a ještě pořad o to BFF kamarádství stojím. Pěkný den Vám přeje Barča.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 1. srpna 2018 ve 12:48.
  číča800 v něm napsala:

  *to byla hloupost*
  to byla fakt hloupost přestat se s ní bavit kvůli mobilu. se svojí BFF se občas pohádám ale vždycky se usmíříme:-D

  Příspěvek z 18. června 2017 v 19:09.
  Gattina v něm napsala:

  Mám úplně nej kámošky jsou fakt nej!

  Příspěvek z 17. června 2017 ve 14:06.
  MíšaVraštilová v něm napsala:

  Já mám zase kámošku Aničku a naučila jsem číst. Míša Vraštilová