Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamarádství na celý život

  vydáno  •  kamarádství

  Tady na Alíkovi jsem poznala úžasnou holku. O našem kamarádství a jak jsme si naplánovaly budoucnost bude tento článek.

  Kamarádky na celý život, © Copinka

  Než jsem se zaregistrovala na Alíka, neměla jsem skoro žádné kamarády, a když jo, tak byli většinou falešní. Myslela jsem si, že mi nikdy kamarádství nevydrží dlouho, a ani náhodou ne na celý život, protože by se se mnou kamarádi nikam nedostali, jsem přece mrzák na vozíku, jak mi řekla jedna „velmi milá“ spolužačka. Mamka pro mě stále sháněla nějaké tábory, kroužky nebo akce, kde bych si mohla najít kamarády. No, a pak, jak už jsem psala v jednom svém článku, objevila stránku Alík.cz, kde jsem se zaregistrovala.

  Za krátkou dobu jsem si zde našla několik kamarádů. Po mých jedenáctých narozeninách jsem v klubovně narazila na jednu uživatelku s přezdívkou radimf. Připadala mi zvláštní, párkrát jsem ji viděla, jak se s někým pohádala, a tak jsem si myslela: „To je nějaká rozmazlená protivná holka, radši si s ní ani nezačnu psát.“

  Jednoho dne jsem ale zahlédla v klubovně stůl jménem Rybník, kde právě seděla radimf a žofka10. Pomyslela jsem si, že tam určitě dělají nějaký blbosti nebo tam probírají nějaký holčičí drby, protože jsou očividně velký kámošky. Po chvíli mi to ale nedalo a přisedla jsem si ke stolu. Předpokládala jsem, že mě vyhodí, že je to stůl jenom pro ně dvě, ale kupodivu nenapsaly hned po mém příchodu, že mám odejít, ale právě radimf se mě zeptala, jestli se nechci přidat do rybího klubu. Napsala jsem, že klidně, ale že nevím, co se v takovém rybím klubu dělá. Radimf mi řekla, že si musím vymyslet rybí přezdívku. Vymyslela jsem si přezdívku „šupinka“. Radimf byla „zlatý kapr“ a žofka10 „štika“. Štika měla funkci policajta, byla tedy pomocníkem vůdce – zlatého kapra (radimf) a měla na starosti hlídání toho, jestli někdo neporušoval pravidla klubu. Pak se k nám připadala uživatelka s přezdívkou Veryfr. Takhle jsme byly pár dní a dělaly vždy schůzky Rybníku, až Veryfr porušila jedno z pravidel našeho klubu (to pravidlo už si bohužel nepamatuji).

  Radimf jí tedy samozřejmě vyhodila a byla na ni strašně naštvaná. Holky se hádaly a já z toho byla nešťastná a prosila jsem radimf, aby jí to odpustila a pustila ji znovu do rybího klubu. Pak jsme se s radimf nějaký čas spíš nebavily a Rybník přestal existovat. Po asi půl roce jsme se spolu začaly znovu bavit. Byly jsme nejlepší kamarádky.

  Pak se ale v Alíkovinách objevila pozvánka na sraz v Olomouci. Domluvila jsem se s mojí druhou nejlepší kamarádkou majdulou2000, že tam se mnou pojede. Věděla jsem, že Paulu (radimf) na srazy rodiče vůbec nepouštějí, ale i tak jsem jí řekla o srazu v Olomouci a zeptala jsem se jí, jestli by nešlo přemluvit její rodiče, aby ji na sraz pustili. Paula je přemlouvala a rodiče ne a ne jí to povolit. Ale nakonec jí to po dlouhém přemlouvání dovolili! Obě jsme byly neskutečně šťastné a odpočítávaly dny do srazu. Když už konečně byl den srazu, vzbudila jsem se brzy ráno, dřív, než mi měl zazvonit budík, protože jsem se nemohla dočkat. V rekordním čase jsem se připravila, a tak jsem musela ještě chvíli čekat, abych na nádraží, kam měla přijet Majda, nebyla moc brzy. Po nějaké době čekání už byl čas vyrazit na nádraží. A tak jsme tedy s maminkou jely na nádraží.

  Když přijela Majda, pozdravily jsme se a čekaly na vlak. Když přijel vlak, tak jsem do něj s Majdou nasedla. Jely jsme asi 4 hodiny. Konečně jsme dojely na místo, běžely jsme s Majdou (protože jsme měly zpoždění) pod hodiny na náměstí, kde měl být sraz. Na mě se usmála jedna holčina, tak jsem jí úsměv opětovala. Po chvíli jsem se dozvěděla, že to je Paula. Paula mi totiž podala obrázek Terinky, který mi slíbila, a já jí obrázek nějaké podivné modré kočky.:-D Poté jsme všichni vyrazili do muzea a Paula mě vozila. Po muzeu jsme šli na oběd do restaurace, kde si Paula objednala polívku a já řízek s hranolky. K tomu jsme si objednaly společně džbán s vodou, citrónem a mátou. Při obědě jsme si samozřejmě povídaly. Po obědě jsme šli na nádraží a všichni jsme se rozloučili. Né, počkat, ještě jsem zapomněla zmínit, že jsme se s Pájou několikrát během srazu obejmuly.:-D A taky to, že jsme po obědě šli ještě do nějaké budovy, kde nás odmítli, a tak jsme šli na zmrzku. A potom už jsme se tedy na nádraží rozloučili.

  Po srazu se naše přátelství ještě víc posílilo, ale Paulu rodiče už nepustili na žádný sraz, z čehož jsme byly moc smutné. Rozhodly jsme se tedy, že až každá budeme mít vystudovanou školu, tak si pronajmeme společně byt a budeme bydlet spolu. A tak se každá snažíme šetřit a hledat si brigádu, abychom na nějaký byt měly. Také si chceme pořídit spoustu koček a psů. Postupně si tedy snažíme plánovat budoucnost, což nás velmi baví. Doufáme, že se nám tento velký sen splní.

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (17)

  Příspěvek z 29. dubna 2020 v 9:13.
  panglaq v něm napsal:

  Adee: Děkuji za vysvětlení. $>:->

  Příspěvek z 28. dubna 2020 v 5:10.
  verbum v něm napsal:

  Péťo, krásný článek. Ten sraz si pamatuji...
  Bylo to super...hlavně focení na náměstí v Olomouci...
  Jsem rád, že máš tak super kamarady...

  Příspěvek z 27. dubna 2020 ve 21:02, upravený po 8 minutách.
  Adee v něm napsala:

  www.alik.cz/a/prispevek/84745388
  Všem radši říkej jaký si doopravdy než aby si neříkala nic o svých chybách a pak by se divili že seš jiný než na internetu. Já vím že zrovna nejlepší kamarádka nejsem, a tak to i říkám aby se nedivili že vlastně úplně nejsem ten kdo jsem tu. To nikdo. To nikdy nevíš přes internet... A ještě, někdy seš tu jako fajn holka ale pak bys šla na sraz a divili by se

  Nmz veverko;-)