Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamínkování – malování, rozmisťování i nacházení

  vydáno  •  volný čas venku · tvoření

  Kamínkování je hra, která mě velmi zaujala. Postup této hry není moc složitý. :-) Velmi jsem si tuto hru oblíbila. $> Malujte, rozmisťujte, nacházejte! Sdílejte s přáteli, ať je nás v kamínkové rodině co nejvíc!

  kamínek slon, © Blébleblé

  K této hře je potřeba dospělý člověk.

  Pravidla hry

  Kamínkování se dělí na dvě části – malování kamínků a jejich nacházení. Mě baví obojí. K malování se vrátíme později, teď chci zmínit hlavně to nacházení (případně pokládání vámi namalovaných kamínků). Pokud najdete namalovaný kamínek, odneste si ho domů a vyfoťte ho z obou stran.

  Na Facebooku je mnoho skupin s kamínky. Podle mě je ale nejlepší hned ta první s názvem Kamínky. Tam klikneme na možnost nová fotka (ve vašem zařízení je možnost možná popsaná trošku jinak). Přidáme tam dvě fotky nebo koláž fotek ze přední i zadní strany kamínku a do popisku napíšeme něco takového: „Dnes jsme našli tento kamínek v ... (místo, kde jste ho našli). PSČ je ... (PSČ ze zadní strany kamínku).“ Já do příspěvků ještě ráda píši, že udělal velkou radost a je velmi hezký. Autorovi kamínku to udělá radost. O:-) Poté ještě napište, kam ho přesunete. Kamínky pokládejte na viditelná místa, např.: lavičky v parku, kolotoč na hřišti, u zámku či hradu atd.

  Malování kamínků

  Na malování kamínků potřebujeme: bílou barvu, lak nebo něco, čím uděláte podklad, akrylové fixy či barvy, průhledný akrylový lak nebo něco, čím kamínek zafixujete, a v poslední řadě ty umyté kamínky. :-)

  Začneme podkladem. Já dělám bílý. Pak už jen namalujte, co vám fantazie přikáže. :-D Pokud už opravdu nevíte, co namalovat, inspiraci najdete na skupině a nebo ve výzvě, která je ve skupině každý měsíc vyhlašována.

  Pokud se vám kamínkování zalíbilo, určitě se přidejte! Bylo by super, aby to znalo co nejvíce lidí, tak to prosím nasdílejte mezi kamarády. Děkuji.

  Vaše Blé ble blé

  Jestli se chcete do malování pustit také, můžete se se svými výtvory pochlubit tady v nástěnce...

  Související nástěnka:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (36)

  Příspěvek z 19. února 2021 v 8:40.
  Blébleblé v něm napsala:

  Děkuji. :-3

  Příspěvek z 18. února 2021 v 6:28.
  jolandaj2 v něm napsal:

  okSuper článek:-D

  Příspěvek ze 7. února 2021 v 15:54.
  Kájinkaa v něm napsal:

  Kamínkujeme také! Je to skvělá relaxace v době koronaviru😆