Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kamínky (nejen) pro štěstí

  vydáno  •  Volný čas doma · Vyrábíme · Sběratelství
  Byli jste s rodiči na dovolené a přivezli jste si od moře pěkné kamínky? Nebo jste nějaké zajímavé našli na zahradě? Přečtěte si následující článek, kde získáte návod jak z nich udělat ještě hezčí!

  © Radkaa

  Samozřejmě, že některé kamínky je lepší nechat tak, jak jste je našli. Mohou vám svými barvami a tvary připomínat místa, kde jste je našli. Dokonce si postupně můžete vytvořit takovou malou kamennou sbírku - kamínky od různých moří, ale třeba i různých kopců.

  Možná budete překvapeni, kolik podob může takový "šutr" mít. Pro následující návod nedoporučujeme bez dovolení používat kamínky ostatních členů domácnosti. Možná by se jim váš záměr "dozdobit" je nemusel líbit. Někdo má raději jen přírodní kresbu.

  Ale teď už návod pro ty, kteří by si nějaký kamínek rádi vyzdobili.

  Potřeby:

  1. kamínky všech tvarů a velikostí
  2. krycí barvy (akrylové nebo temperové)
  3. ubrousky s různými motivy
  4. tekuté lepidlo (herkules)
  5. jemné štětce

  Postup:
  Kamínky vyvaříme, vyčistíme a necháme oschnout. Přetřeme je krycí barvou a tu necháme zaschnout (je lepší natřít kamínek více vrstvami - bude hezčí). Potom si vystřihneme motiv z nějakého ubrousku. Místo, kam ho umístíme, natřeme lepidlem. Přilepíme motiv, znovu přetřeme lepidlem a necháme zaschnout. Po uschnutí můžeme celý kamínek přetřít lakem.

  Pokud nemáte ubrousek s motivem, můžete kamínek pouze natřít a z barevné čtvrtky vystřihnout nožičky a přilepit je ke kamínku, nebo nalepit pohyblivá očička (ta se dají vyrobit z obalu od acilpirinu nebo od jiných prášků - vystřihnete jedno kolečko a vložíte do něj kuličku pepře nebo korálek). Oči lepte na plochou stranu kamínku, jinak by mohly spadnout.

  Kamínek můžete někomu darovat, nebo ho použijte jako těžítko či ozdobu. Pokud bude kamínek malý, můžete ho zadrátovat a darovat jako náhrdelník nebo náušnice.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi krysička

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 5. dubna 2009 v 15:14.
  Bajíček v něm napsal:

  kjjjjjjjjjjjjjj

  já mám pár kamenů ale ne praví jen umělý a jsou moc hezký

  Příspěvek z 1. dubna 2009 ve 14:40.
  Simča222 v něm napsal:

  Simča222

  Já mám ráda vzácné kameny , jenže je mám ráda takové jaké jsou . Ale když najdu nějáký obyčejný tak ho ráda tvaruju a pokresluju různými tvary a myslím že tenhle návod je výborný pro najíté kamínky jak se tu píše   16

  Příspěvek z 23. března 2009 v 17:25.
  maruskaz v něm napsal:

  kamínky

  taky se mi líbí kamínky,mám ze zahrady i od moře.