Alíkovina

Karel Gott, Michal David a Dara Rolins dabovali celovečerní film

vydáno  •  Filmy
Výjimečná sestava se sešla ve studiu při práci na českém dabingu celovečerní animované komedie Pošťák Pat, která bude mít v českých kinech premiéru 11. září. Film vznikl na základě populárního britského seriálu, jehož první díl běžel na BBC už v roce 1981. Jeho vůbec první celovečerní verze zavede neoblíbenějšího pošťáka na světě do talentové soutěže a členy poroty nadabovalo do češtiny právě hvězdné trio.

Dara Rolins dabuje ve filmu Pošťák Pat Dorotu Tomanovou., © Bontonfilm

Alíkova soutěž

Do 22.9.2014 hrajeme o věcné ceny s motivy filmu Pošťák Pat. Hrát můžete v sekci Soutěže.

z celovečerního filmu Pošťák Pat

Michal David se zhostil největší role předsedy poroty Simona Cowbella. Kreslená postava Michala Davida odkazuje na Simona Cowella, skutečného a přísného porotce britského X factoru. Filmový dabing si vyzkoušel poprvé, stejně jako Karel Gott, který namluvil faráře Tichého. Dara Rolins pak propůjčila hlas místní babce – Dorotě Tomanové.

"Pošťáka Pata samozřejmě znám, asi jako každý rodič," prozradila Dara Rolins. "Dabingovou roli v Pošťákovi jsem vzít prostě musela, protože kdyby se někdy Laura dozvěděla, že jsem mohla jednu postavičku namluvit a neudělala to, tak bych si to dost odskákala."

Fotogalerie

Podobný strach ze svých dětí měl pravděpodobně i Karel Gott. S nadabováním souhlasil okamžitě, jediný problém byl, dostat ho díky nabitému programu do studia. "Termín s mistrem jsme ladili téměř měsíc," říká režisér českého znění Pošťáka Pata Jiří Balcárek.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!