Alíkovina

Karel IV. - Příběh českého krále

vydáno

Zajímají vás historické knížky? Mě ano, proto jsem pro vás vybrala svou nejoblíbenější o Karlu IV. Chcete vědět, o čem přesně je?
Tak si přečtěte článek!

Karel IV. - Příběh českého krále, © Sandy72

Autoři
Napsala ji: Veronika Válková
Ilustroval ji: Petr Kopl

O čem je?
Je o dívce Báře, která najde na půdě jejich nového domu Atlas času, který je plný starodávných map. Jedné z map se dotkne a najednou se ocitne na královské zahradě v roce 1330. Potká tam chlapce jménem Karel (francouzsky Šárl), se kterým se snaží unést jeho milou (Markétu) Blanku z Valois. Bohužel je při jejich unikání chytli stráže a odvedli ke králi. Víc vám už neprozradím, protože kdybyste ji potom někdy četli, už by vás ten příběh tak nevtáhl.

Hlavní postavy
Bára
Karel IV.
(Markéta) Blanka z Valois
Paní Delašatnoár

Vedlejší postavy
Tatínek (Báry)
Maminka (Báry)
Jan Lucemburský
stráže
chůvy

Můj názor na tuto knížku
Tato knížka je dle mého názoru velmi naučná, lze se z ní velmi lehce naučit to, co bývá v učebnicích historie. Velmi mě potěšily krásně nakreslené ilustrace v této knížce. Historie v knížce je napsaná tak, abychom si to dokázali živě představit. Velké plus je to, že autorka je historičkou a umí to napsat tak, aby z toho vzniknul krásný a dobrodružný příběh.

Celkové hodnocení
Takovýchto knížek moc není a je to škoda. Mně osobně se tato knížka velmi líbila, ale přece jenom tato knížka prostě není pro každého. Doporučuji všem, kterým až tak nejde učení z učebnice nebo je jednoduše historie baví.
Kdybych tuto knížku měla oznámkovat, dala bych jí jedničku s velkou hvězdičkou.

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 18. února ve 20:41.
Colossus v něm napsal:

Autorka mi také píše učebnici, píše ji velmi dobře a přehledně. Osobně mám radši období 20. století a myslím si, že důležitější osoba je spíše Jan Lucemburský, otec Karla čtvrtého
:-)

Příspěvek z 18. února v 17:14.
Rodé v něm napsala:

tahle knížka je suprčupr

Příspěvek z 11. února 2018 v 19:40.
unous v něm napsala:

Knížky od Veroniky Válkové jsou skvělé! Tahle se mi moc líbila :)