Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Karkulka trochu jinak

  vydáno  •  Škola

  Ve škole jsme měli za úkol napsat pohádku s vyjmenovanými slovy po V.
  A tahle dopadla moje pohádka:

  Véčko z ypsilonů, © Koalík

  Před asi dvěma měsíci jsme ve škole opakovali vyjmenovaná slova. Když už jsme vše zopakovali, paní učitelka nás zkoušela. Nejhůř jsme uměli vyjmenovaná slova po V, a tak nám dala za úkol napsat pohádku se všemi vyjmenovanými slovy po V. Já jsem na tom pracovala ještě s jednou kamarádkou a vymyslely jsme tohle. Nakonec jsme měly práci nejlepší ze všech a 21. 12. 2018 se na naší školní besídce hrála jako divadlo.:-)

  Vyjmenovaná slova jsou v textu zvýrazněna tučnými písmeny.

  Povím vám pohádku o Karkulce, není to však obyčejná Karkulka, je to kluk, Karkulák. Karkulák šel navštívit dědečka. Dědeček měl narozeniny, slavil šedesát let. Cesta vedla kolem vysokých stromů. Karkulák šel a potkal vydru a výra. Vydra vykřikne: „Dej si pozor na vlka, zdá se jako milý pejsek, ale uvnitř je zlý.“ Výr se přidá: „Vyje tady na měsíc, museli jsme si dlouho zvykat.“ „Nebojte se, já to tady znám,“ odpovídá Karkulák a jde dál. A kde se vzal, tu se vzal vlk a povídá: „Kampak máš namířeno?“ „Vy jste ten zlý vlk, že ano?“ „Ano, já jsem ten zlý vlk, ale neboj, nekoušu, jenom rád žvýkám.“ Karkulák hned dodal: „No, tak to máš štěstí, já nesu dědečkovi žvýkačky a buřty, to bude povyk.“ Vlk výskal radostí, skamarádili se a opekli si buřty. Karkulák ucítil kouř, řekl: „Doufám, že nehoří.“ „Neboj, to je jenom výheň,“ zahnal vlk jeho obavy. Snědli buřty a společně odešli.

  Doufám, že se vám pohádka líbila, a přeji krásné dny.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 25. června 2019 v 16:38.
  TvojeKamarádka v něm napsala:

  Je to super příběh, ale co chudák dědeček?:-D Co se s ním stalo?

  Příspěvek z 27. května 2019 v 17:11.
  Rodé v něm napsala:

  super

  Příspěvek z 27. května 2019 v 15:18.
  Joy_Chery v něm napsala:

  Zaujalo mě jak paní učitelka dokáže motivovat žáky k psaní příběhů a přidat k tomu vyjmenovaná slova. Určitě povedený článek R^