Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Katalog dárků: Nové audioknihy v nabídce dárků

  vydáno  •  Katalog dárků · Knihy · Soutěže
  Do Alíkova Katalogu dárků se vrátil skvělý Eragon a přibyly dvě nové audioknihy

  Zdeněk Burian: Lovci mamutů (ilustrace), © repro iDNES.cz

  Knihy můžete i poslouchat

  Proč knihu poslouchat, když si ji můžete přečíst? Každý najde nějakou příležitost, kdy prostě není možné knihu číst. Dlouhá cesta autem, sport, nemoc nebo prostě jen zatím neumí tak dobře číst, aby čtení bylo radost. A to je příležitost pro audioknihu.

  Zdeněk Burian: Lovci mamutů (ilustrace)

  Někdo zvolí muziku a poslouchá svou oblíbenou hudbu. Ten, komu učarovaly příběhy, poslouchá audioknihy. Proto najdete krásné audioknihy i v Alíkově Katalogu dárků. Nově je mezi audioknihami, které můžeš získat za své bodíky Album pohádek a jedna z nejlépe zpracovaných audioknih pro děti vůbec, Lovci mamutů. Do nabídky se rovněž vrátil výborný Eragon.

  Co říkají děti?

  Max, 9 let: Knihy čtu rád a často, naposledy Záplaťáka. Od Ježíška si přeji celou sérii Hraničáře, protože 1. díl byl perfektní a další díly Záplaťáka. Mám ale moc rád i audioknihy, ty poslouchám, když jezdíme s rodiči autem. A když musím s rodiči do lesa na houby. To mě pak audiokniha zachrání před hroznou nudou, houby nesbírám. Moje nejoblíbenější jsou audioknihy Eragon a Lovci mamutů.

  Veronika, 10 let: Čtení mě nebaví, čtu jen to, co musím číst do školy. Naposledy Deník malého poseroutky, ten mě docela bavil. Ale příběhy mám ráda. Teď před vánoci doma chystám dárky pro kamarádky a k tomu nám maminka pouští příběhy, bavil mě Malý princ, i když byl na konci trochu smutný. Nejraději mám asi pohádky, takové ty, jak v nich vystupuje více postav a každá má svůj hlas.

  Kuba, 11 let: Nejvíc mě bavilo poslouchat jako audioknihu Harryho Pottera, to je totiž taková bichle, že se mi ji vůbec nechtělo číst, ale kamarádi o knížce mluvili, tak jsem to zkusil poslouchat. A bylo to dobrý. Sice tam je jen jeden pán, co to čte, ale střídá hlasy, takže to je fakt zábava.

  Za své alíkovské bodíky můžete v Alíkově katalogu dárků můžete najít i audioknihy pro děti. Nově mezi nimi najdete i Album pohádek a jednu z nejkrásněji zpracovaných audioknih Lovci mamutů.

  Máš kód na audioknihu zdarma?

  Audioknihu ve formátu MP3 si můžeš stáhnout z Audioteka.cz. K registraci stačí email. O registraci a o tom, jak nakupovat na www.Audioteka.cz se více dozvíš zde.

  V rámci služby si pak můžeš stránkách budovat vlastní sbírku audioknih tzv. Poličku, ke které se můžeš přihlašovat jak ze smartphonu, tak tabletu nebo počítače.

  Jak použít slevový kód zjistíš zde

  Zakoupené audioknihy jsou ve formátu MP3 a ty si je můžeš stahovat, kolikrát budeš chtít. Není tedy nutné myslet na zálohování. Mobilní aplikace i stažení do počítače si můžeš zdarma vyzkoušet díky nabídce kapitol zdarma, které najdeš u většiny audioknih.

  Pokud hledáte inspiraci a ještě máte čas napsat Ježíškovi, tak k novinkám mezi audioknihami patří:

  1.Adventní pohádkový kalendář

  Interpret: Josef Somr , Naďa Konvalinková , Václav Vydra , Jana Boušková , Otakar Brousek st.

  Fotogalerie

  Originální adventní dárek - obsahuje 24 pohádek. Na každý den jedna pohádka, od 1. prosince až do Štědrého dne. Josef Somr, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Jana Boušková, Otakar Brousek a řada dalších herců interpretuje klasické české pohádky a také pohádky s vánoční a zimní tématikou. Více zde.

  2.Vánoce u Spejblů

  Autor: Miloš Kirschner , František Nepil
  Interpret: Miloš Kirschner , Helena Štáchová , Miroslav Černý

  Vánoce u Spejblů - příhody neposedného zlobivce Hurvínka, jeho kamarádky Máničky, psa Žeryka a taťuldy Spejbla v klasickém podání Miloše Kirschnera, Heleny Štáchové a Miroslava Černého. Tentokrát uslyšíte, jak se slaví Vánoce u Spejblů a co všechno se při nich může přihodit. Více zde.

  3.Krtečkova dobrodružství 5 - Krtek a kouzelné Vánoce

  Autor: Jan Fuchs , Hana Doskočilová
  Interpret: Marek Eben, Anička Slováčková

  Zatím poslední z řady Krtečkových příběhů, v milé interpretaci Marka Ebena a Aničky Slováčkové. Krtek objeví kouzelný pramen, ze kterého každý, kdo se napije, zpívá jako slavík. Jsou Vánoce, Krteček si zdobí stromek. Vrána mu jej sice ukradne, ale nakonec Krtek Vánoce nádherně oslaví, u jiného stromečku, s krásnými koledami, které si zazpívají všechna zvířátka v lese. Krteček prožije zázraky, které se dějí jen o Vánocích. Více zde.

  4.Vánoce v Bullerbynu

  Autor: Astrid Lindgrenová
  Interpret: Libuše Šafránková

  Kniha Děti z Bullerbynu je již dlouho světovou klasikou a stále nepřestává slavit úspěch. Stejně tak si oblíbili čeští posluchači stejnojmennou audio verzi knihy, na které vybrané příběhy vypráví Libuše Šafránková. Pro její úspěch jsme připravili další pokračování, opět s hlasem Libuše Šafránkové, tentokrát však vypráví příběhy ze zimního Bullerbynu. Více zde.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 13. prosince 2015 v 18:15.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Kladný komentář

  To je dobře, že byl obohacen katalog dárků