Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Každý má sen, ale kdo si ho plní?

  vydáno  •  Volný čas venku
  Každý člověk má svůj sen. Některé jsou větší, jiné menší, ale stejně si ho spousta lidí nesplní.

  Koncert undergroundových kapel v KD Peklo, vystoupení skupiny Půlnoc., © Petr Eret

  Ať už jde o to dostat se na dobrou školu, zamilovat se, nebo zhubnout pět kilo. Každý člověk má své sny, nad kterými přemýšlí a sní. Bohužel však zůstanou jen u toho. Mnozí se na své sny vykašlou, třeba jen kvůli lenosti. 

  Kdysi jsem četla jednu knihu - lépe řečeno příručku - která pojednávala o tom, jak si vyplnit své sny pomocí pozitivní energie a kusu papíru. Když se na to teď zpětně dívám, směju se tomu. Je sice pravda, že pozitivní myšlenky nám v plnění snů dost pomáhají, ale nelze se spoléhat jen na ně. Copak vám nějaká energie zařídí jedničky na vysvědčení? Ne, takhle svět prostě nefunguje a je hloupost spoléhat, že vám vše bude naservírováno přímo pod nos.

  Před nedávnem jsem v autobuse slyšela rozhovor dvou dívek. Jedna se točila okolo omílaného „život není fér“ a stěžování si, že jí jeden kluk naprosto ignoruje. V tu chvíli jsem měla chuť se zvednout a zeptat se jí, proč prostě neudělá první krok? Proč čeká, až si jí všimne, když je jejím očividným snem s ním chodit? Proč lidé tolik sní, ale jen málo z nich si své sny vyplní?

  Vždyť je to jednoduché. Chceš výborné vysvědčení? Jdi se učit a přestaň se vymlouvat na nedostatek času. Chceš zhubnout? Jdi cvičit a přestaň se vymlouvat na špatné počasí. Chceš se stát zpěvačkou? Tak přestaň sedět na gauči a jdi si za tím.

  Jak pravila naše učitelka: „I velká chobotnice se dá sníst, když jí rozporcuješ na malé části.“ Stejné je to se sny. 

  Napiš si svůj sen na papír a následně ho rozděl na několik menších, snadno splnitelných cílů. Pak začni u nich.

  Já mám jeden sen. Mít vlastní kapelu a vystupovat. Scházet se s ostatními členy na zkouškách a dělat to, co nás baví. Ne pro slávu nebo pro peníze, ale pro tu legraci a pocitu dobře stráveného času.

  A tak jsem si založila kasičku, kam dávám peníze na kytaru. Samozřejmě, že bych mohla zajít za rodiči, ať mi přispějí, ale není úžasné plnit si své sny bez závislosti na ostatních? Sice nemám ani čtvrtinu toho, kolik potřebuji, ale každá koruna mě motivuje v tom jít si dál za svým sen. A já věřím, že jednoho dne se mi ten sen splní.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 18. dubna 2015 ve 14:57.
  Kristka01 v něm napsala:

  Je to hezky napsané. :)
  Já mám sen stát se zpěvačkou. Ale v USA. :D Učím se každý den angličtinu i doma, šetřím peníze a co nejčastěji zpívám. Nikomu sem to ještě neřekla, protože by si mysleli, že jsem blázen a že to nedokážu, ale já si věřím a jdu si za tím.10

  Příspěvek z 8. dubna 2015 ve 21:44.
  kardanka v něm napsala:

  Kapela

  Jmenuji se Zuzana je mi 14 a hraji přes rok na el. kytaru, hledám kapelu v okolí K. Varů nebo Loun

  Příspěvek z 8. dubna 2015 v 7:29.
  kolal v něm napsala:

  Kůň

  Na koně si nikdy nenašetřím-_-