Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Každý si musí plnit sny

  vydáno  •  zvířata

  Tento článek bude o tom, jak jsem si splnila svůj dětský sen - mít svého vlastního psa. Protože když si za svým snem stojíte a jdete za ním, tak se jednou splní. A mně se splnil. Trvalo to dlouho, ale nakonec se sen stal skutečností.

  Nero , © -pokerface-

  Náš příběh začíná poněkud smutně. Můj strýček měl fenku zlatého retrívra - Cindy. V dubnu 2018 v jejích nedožitých 11 letech bohužel musela být uspána. Byla pro mě parťákem do nepohody a její ztráta byla zdrcující, i když jsem nebyla přímým majitelem.

  Doma psa moc nechtěli, ale když viděli, jak moc jsem zdrcená ze ztráty Cindy, tak nakonec povolili. A nyní nastala otázka, kde bude mít místečko, čím budeme krmit, jakou chovnou stanici si vybrat. Jediné, co bylo jasné, bylo plemeno, jaké si pořídíme - zlatého retrívra.

  Našla jsem si několik chovných stanic dle vzdálenosti anebo ty, které byly poblíž nějakého příbuzného, kterého bychom mohli navštívit. Napsala jsem něco okolo 15 emailů. Většinou mi napsali, že vrh neplánují anebo již nechovají z důvodu stáří feny, ale jedna z oslovených chovatelek mi napsala, ať zkusím napsat do chovné stanice poblíž Děčína. Zkusila jsem a zdařilo se...

  Paní byla velice ochotná mi povědět vše, co jsem chtěla vědět (rodiče, jak často mají její feny vrh, čím krmí, jakou mají povahu rodiče, fotografie rodičů... doporučuje se jet i podívat, než si štěně vezmete domů, ale to jsem vynechala z důvodu vzdálenosti). Měla jsem štěstí, že moje teta, co bydlí poblíž této chovné stanice, měla známé, kteří mají pejska od paní chovatelky a že jsou velice spokojení a že neměli vůbec žádný problém. S paní chovatelkou jsme se dohodli, že si pejska vezmu. Byl o něco levnější než zbytek vrhu z důvodu estetické vady - z chloupků má proužek, který se táhne od oček až skoro k nosu. Pejskové s estetickými vadami nemohou být uchovněni (zkoušky klidně složit mohou, ale k uchovnění jsou třeba i výstavní úspěchy a to pejsek s estetickou vadou mít nikdy nebude), ale to mně vůbec nevadilo, protože chovat neplánuji.

  Musela jsem zaplatit zálohu (smluvně podloženou), protože jsme si pro našeho pejska jeli později kvůli dovolené v Chorvatsku.

  Pro štěně jsme jeli 9. 7. 2018, cestou jsme se zastavili u naší tety a nechali tam babičku, která se vrátila o pár dní později i s tetou. Ale to jsem trošku odbočila od příběhu, proto se k němu opět vrátíme. Dorazili jsme do chovné stanice, kde nás přivítala paní chovatelka se svým manželem. Nejdříve pustili velké psy a poté do ohrádky pustili „mimina“. Po zahradě běhal 4měsíční pejsek, kterého si chovatelka ponechala z předchozího vrhu od jiné feny. Náš Nero byl větší než zbytek jeho sourozenců. Vyndali jsme si ho z ohrádky... chvilku jsme si s ním hráli a pak jsme ho nechali, aby si hrál s tím starším pejskem - mezitím probíhalo podepisování smlouvy, paní přinesla startovací balíček (obsahující 1 kg granulek, obojek + vodítko a 2× hračku) a očkovací průkaz, který slouží i jako cestovní pas „petpas“.

  Nero dostal na krk obojek a byl nastříkaný antiparazitním přípravkem, trošku jsme si popovídali s paní Lucií a pak už nastalo loučení. Nerovi se vůbec nechtělo jít od sourozenců a rodičů. Musela jsem si ho vzít do náruče a odnést do auta. Cesta autem proběhla celkem v klidu celých 150 km.

  Na závěr už napíšu jen takové informace o Nerovi.

  Jmenuje se Nero. Narodil se 1. 5. 2018 vrh CH (5 kluků a 2 holky). Narodil se fence přezdívané Píža a pejskovi přezdívanému Charlie. Nero má zbarvení „créme“. Článek mě napadlo napsat, neboť našemu Nerovi bude brzy rok a už si musel projít bohužel otravou. Čím byl otráven, se neví, ale zvládl to a třeba o tom napíšu další článek, který bude určitě kratší než tento. :D

  Doufám, že se článek líbil, a pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 1. května 2019 v 5:59.
  -pokerface- v něm napsala:

  Všem děkuji za krásné komentáře a Miraben nevěš hlavu než vyšel můj článek trvalo to skoro celý měsíc a očekávala jsem spoustu připomínek na předělání:)

  Příspěvek z 30. dubna 2019 ve 20:00.
  Miraben v něm napsal:

  Dával jsem tu parádní recept na Andaluského psa, zjevně o něj ale správci nestojí :-(

  Příspěvek z 28. dubna 2019 ve 13:18.
  tomato v něm napsal:

  Pěkný článek. Moc se ti povedl.:-DR^R^R^