Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kde je mé místo

  vydáno  •  Vztahy
  Do puberty jsem nevkročila, ale vletěla. Celý svět se mnou mával jako s chabou větví a já se dostávala na dno. Nebyl tu nikdo pro mě, a tak jsem začala dělat věci, co bych nikdy neudělala. Ale pak se objevila naděje na nový začátek.

  Lavičky pro puberťáky v Poličce, © MAFRA

  Vždycky jsem měla úhledný život. Nalinkovaný a přesně naplánovaný. Ve škole jsem patřila k nejlepším žákům třídy. Nebyla jsem nejoblíbenější, ale ani třídní lůzr. Měla jsem partu a společně jsme chodili ven.

  Jenže pak se táta rozhodl, že jeho odporná přítelkyně musí bydlet u nás. Chodil s ní už dlouho, bývala u nás na víkendy. Ale od té doby, co si vybalila kufry, se úplně proměnila. Nezajímalo jí nic než táta a mně a sestře chyběla ženská láska. Zatím co sestra se nechala tetovat, propichovat a oblékala se do černé, já byla čím dál zamlklejší. Holky ve škole se mi smály, protože tátova přítelkyně mě vodila do školy i ze školy, což bylo tehdy něco nepochopitelného.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Jednou jsem u sestry v pokoji našla cigarety. Hnusili se mi kuřáci, ale i když jsme se se sestrou nemohly vystát, nikdy bych na ní té babě nežalovala.

  Když mi bylo dvanáct, začala jsem chodit do discodance. Tam jsem se seznámila s jednou holkou, jménem Iveta. zemřel jí otec, měly jsme mnoho společného. Brzy se z nás staly nejlepší kamarádky. Jednou se mi Ivet svěřila s tím, že se jí líbí holky. Fascinovalo mě to, nikoho takového jsem neznala. Možná mě nakazila svým zápalem otáčet se za každou pěknou holkou, každopádně mi po čase přišlo nemožné milovat kluka.

  Měla jsem jí moc ráda a byla jsem do ní platonicky zamilovaná. Nedokázala jsem ale vystát to, co ze mě udělala. Začala jsem mít deprese z toho, jak moc jsem jiná. Začaly jsme spolu chodit. A mě to ničilo. Ivet mi jednou ukázala balíček cigaret, co jí dal brácha. Chtěla jsem se vytáhnout, a tak jsem sestře začala krást cigarety. Za každou krádež mě Iveta odměňovala polibky. A já byla na krátkou chvíli šťastná.

  Ve škole jsem se zhoršila a začali mě šikanovat. Po škole jsme se scházely s Ivetou a tajně za školou kouřily a líbaly se. Jenže jednoho dne jsem přišla domů a táta se se svou milou strašně hádal a nakonec jí vyhodil z bytu. Sestra říkala, že ta baba tátu podváděla. Že ho měla jen pro peníze. Jenže ona se stále vracela, telefonovala mu, nemohli jsme se jí zbavit. A tak jsme se stěhovali.

  Já dala sbohem Ivetě a slíbila jsem jí telefonát. Po příjezdu do nového domova nám pomáhala sousedka, milá fotografka Jana, která je teď už dva roky s taťkou. Přemluvila sestru a ta se dala do pořádku. Tedy, až na tetování a piercing. Věnuje se nám a je moc hodná. Já se od Ivety odtrhla, protože si za mě brzy našla náhradu. Ve škole jsem potkala úžasné kamarádky a překrásného kluka.

  Jsme spolu už nějakou dobu a je to úplně něco jiného, než s Ivet. Konečně chápu podstatu pravého vztahu. Lásku a vzájemnou důvěru. Myslím, že jsem konečně našla své místo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 11. února 2015 v 17:55.
  Titulu-12 v něm napsala:

  Ok

  Hezky ty

  Příspěvek z 10. února 2015 v 16:26.
  Janak02 v něm napsala:

  Hezky clanek

  4