Alíkovina

Kdo bude letos nejoblíbenějším učitelem? Začíná Zlatý Ámos 2014.

vydáno  •  Alík · Škola a poznání
V sobotu 5. října 2013 začíná už 21. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele, ankety Zlatý ámos. Od tohoto dne mohou žáci základních škol a studenti škol středních navrhovat své oblíbené pedagogy na titul Zlatý Ámos 2014.

Základní školy jsou na hranicích kapacity, rodiče se obracejí na ty soukromé. (ilustrační foto), © Profimedia.cz

"5. říjen je světovým dnem učitelů," vysvětluje ředitel ankety Slávek Hrzal. A dodává: "Zlatý Ámos spojuje tento den s 28. březnem, který je dnem narození J. A. Komenského a neoficiálním českým dnem učitelů. A k 28. březnu anketa Zlatý Ámos vždy vrcholí."

Pravidla 21. ročníku ankety Zlatý Ámos jsou stejná jako v minulých letech. Přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele mohou pouze děti - žáci a žákyně základních a středních škol. Do přihlášky je nutné napsat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga, popsat jednu společnou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s nominací souhlasí. Čas na odeslání přihlášky je do 31. prosince 2013.

Přesto ale letošní ročník bude mít jednu novinku - udělování krajských Ámosů. "Už jsme si to vyzkoušeli v minulém ročníku, osvědčilo se to a tak jsme vlastně jen upřesnili pravidla," říká Hrzal. Titul bude porota udělovat na regionálních kolech. Podmínkou je, že z jednoho kraje musí být navrženi do ankety minimálně tři pedagogové.

Regionální kola proběhnou v lednu a únoru 2014. Začátkem března se vítězové regionálních kol setkají na semifinále a v pátek 28. března 2014 z nich porota na veřejném finále vybere Zlatého Ámose a výherce zájezdu do Legolandu. Zároveň dětská porota zvolí svého Dětského Ámose a ani v tomto ročníku nebude chybět volba Ámose sympaťáka.

Přesná pravidla ankety a přihlášku najdou zájemci na www.zlatyamos.cz.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 8. října 2013 v 17:32.
maruška77 v něm napsala:

no no no

no jo naše učitelka na ajinu je dobra25

Příspěvek z 6. října 2013 v 10:08.
poppy v něm napsala:

Reakce na Surprice:

Je to moje kamarádka,takže je to holka1625(proč by se asi jinak jmenovala Mery)1616

Příspěvek z 5. října 2013 ve 12:45.
Surprice v něm napsala:

Reakce na Mery:

Tak... pokud máš daného učitele/učitelku opravdu rád/ráda (promiň, ale nestihla jsem se kouknout, zda jsi kluk nebo holka), tak stačí, aby aby jsi to vyhlásil/vyhlásila na škole, že by jsi daného učitele/učitelku chtěla na tuto cenu navrhnout. Stačí pro to přesvědčit svou třídu a pak pár dalších lidí. Pokud je daný pedagog oblíbený na celé škole, tak se ti 100 dopisů seběhne a ani nevíš jak 16 . Pokud tena nejs na střední a každý se ti na to nevykašle 26