Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kdo je jiný není špatný

  vydáno  •  šikana · kamarádi
  Být jiný neznamená být špatný, opravdu ne. Například jedna holka u nás. Říkejme jí třeba Ema. Je úplně jiná než ostatní, je tichá, nevýrazná a neprůbojná. Toho zneužil jeden kluk. Říkejme mu třeba Petr. Ten je na rozdíl od Emy výřečný, vznětlivý a živý. Ten na Emu začal pokřikovat všemi možnými nadávkami, které ani nebudu jmenovat. Nadával jí jenom proto, že je jiná.

  Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přivítal školáky z Ukrajiny. (2. 2. 2015), © MAFRA

  Petr asi nedocenil, že v jinakosti je krása. Prostě si myslel, že kdo je jiný, je automaticky špatný. Ale tak to není. Přece jenom je lepší mít kamaráda, který je jiný, ale příjemný, než někoho, kdo je jako masa a navíc nabručený.

  Například jsou lidi, co za každým slovem řeknou vole, pomlouvají každého, kdo je jiný. Někteří teenageři jsou dokonce zesměšňováni jen kvůli oblečení. Existují lidé, kteří mají nejmodernější mobil a není s nimi řeč. Taky existují lidé, co chodí v oblečení z výprodeje, ale jsou často sympatičtější než ti, co mají nejmodernější věci.

  Taková byla přesně Ema. Sice jiná, ale příjemná. Nikdo, pokud to nezažije, nepozná, jaké to je, být terčem posměchu a hloupých poznámek. To samé zažila Ema. Pamatuji si, jak na ni Petr pokřikoval. Pro Emu to muselo být utrpení. Ale přitom se podobné věci dějí neustále kolem nás. Myslím si, že něco podobného se děje snad na všech školách. Je tolik dětí, co si něco podobného prožily.

  Náhodou je Ema super kámoška a Petr je podle mě hloupý a omezený tvor. Těch je bohužel také víc než dost. Abych byl upřímný, když jsem slyšel poznámky na Eminu adresu, vůbec mě nenapadlo se jí zastat. Dokonce jsem se těm poznámkám smál.

  Pamatuji si také, že Petr pomlouval a šikanoval každého, kdo se mu nelíbil nebo byl něčím odlišný. Přesně taková byla Ema. Ona se ale vůbec nebránila. Ale proč? Ta šikana zřejmě poškodila její sebevědomí, ona se prostě nebránila.

  Velmi časté jsou i „drbny“, které se třeba před školu pošklebují těm, co nenosí značkové oblečení nebo kvůli čemukoliv jinému. V naší třídě naštěstí žádná fintilka není. Takové fintilky bývají často namyšlené a hloupé, protože se nestarají o nic jiného, než aby měly supermoderní oblečení a šminky. A na důležitější věci už nemají čas.

  A stejné je to i na internetu. Pokud někdo omylem řekne něco o sobě, například, že má oblečení po bratrovi, hned se mu všichni začnou pošklebovat, že je exot, mimoň a trapný. Ale opravdu hloupý je jen ten, co se pošklebuje.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 28. dubna 2015 v 15:17.
  Himym v něm napsala:

  já taky

  Já jsem jako ona. Az na to ze mi ublizovala holka

  Příspěvek z 27. března 2015 v 19:06.
  Ada30 v něm napsal:

  Šikana

  Děkuji všem za komentáře. Jinak, myslím si že ti tupci ji stále nenechali. Dokonce ji vymysleli i posměšné přezdívky a dokonce ji skopali. Co je to chytlo2

  Příspěvek z 22. března 2015 ve 22:21.
  Janak02 v něm napsala:

  pravda

  Ja ji take chapu zažila jsem to stejne.....chudak.
  .
  Suuuuuper clanek hlavne inspoirujici a pravdivý4