Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kdo je vlastně Ježíšek?

  vydáno  •  Vánoce
  Hodněkrát jsem si kladla otázku, kdo je vlastně Ježíšek? Mamka mi pořád říkala, že je to pán, který je hodný a dává mi dárky. To je jasné, že jsem tomu věřila. Ale teď? Teď už vím, že mamka s taťkou nám kupují dárky a dávají nám je pod stromeček.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Někdy, když dopředu vím, co dostanu, tak dělám, že mám radost, protože mamku to potěší. Je ráda, že jsem dostala dárek, který mi udělal radost. Také mi máma říkala, že Ježíšek byl hodný pán, který rozdával dárky chudým. A bohatým to vadilo a zabili ho. Tak vám chci říct, že i kdyby vám Ježíšek donesl jenom malinkou kravinku, mějte z toho radost, protože některé děti třeba nedostanou vůbec nic.

  Jednou jsem věděla, že dostanu k vánocům MP3. Když jsem ji dostala, tak jsem nebyla moc nadšená. A to byla chyba! Mamka s taťkou si pak mysleli, že nemám radost z drahého dárku, ale já měla radost - jen ne takovou, jakou mám, když o tom dárku nevím dopředu. Od té doby nechci vědět, co mi mamka s taťkou koupili, protože byli pak na Vánoce zklamaní.

  Tak vám chci říct: buďte rádi za to, co máte! I když zrovna nemůžete dostat to, co byste chtěli. Vím, jaké to je, a proto tohle píšu. Asi to není moc zajímavé, ale do života je to důležité!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 6. ledna 2010 ve 21:11.
  Virtuální-Porodnice v něm napsal:

  Reakce na Embri:

  Ježíš existoval,ale nebyl to tak že dával dárky apod. byl to boží syn a nechal se ukřižovat aby lidi zbavil hříchu.Poslal na něho král vojáky a hodně trpěl.Už jako miminko ho chctěl král Herodes zabít a jelikož ty chlapečky nerozpoznal tak nařídil vojákům aby zabyli všechny chlapečky do jednoho roku.Určitě to bylos trašné ale jak vojáci vraždili ježíšek josef i marie už byli an cestě do nového města.Představte i ajk ten rkál byl krutý že nechal zabýt všechny chlapečky do 1roku 2727

  Příspěvek z 6. ledna 2010 ve 21:06.
  Virtuální-Porodnice v něm napsal:

  jo

  Ježíš existoval jsou důkazy stačí chodit do náboženství nebo zajít na mši do kostela.ale není to pověst!"!!!!!to si pamatujte pověst je např. o byvojovi a kanci a né o ježíši kristu vidím ž nehcxodíte do naboženství rpavý čas se přihlásit

  Příspěvek z 5. ledna 2010 ve 13:03.
  lucka604123584 v něm napsala:

  Reakce na Embri:

  Ježíšek neexistuje.Dává to máma a táta.