Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kdo jsou debrujáři?

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku
  Je to celostátní organizace dětí, které baví dělat pokusy a dozvídat se mnoho zajímavých věcí. Do debrujářů mohou chodit děti různého školního věku, od těch nejmladších až po ty nejstarší. Kluby fungují po celé České republice.

  Bambiriáda 2008, Střelecký ostrov, Praha., © Radkaa

  Jako debrujár máš také možnost zúčastnit se mnoha zajímavých soutěží. V letošním roce probíhaly soutěže Space four a Šifra mistra Komenského.

  Space four je, jak už název napovída, o kosmonautice, vesmíru, ale také o logice, jazyku a fyzice. Úkoly neplníte jenom v českém jazyce, ale také v jazyce anglickém a německém.

  Nejlepší týmy jedou na finále do Prahy, kde se po vyhodnocení vítězové zúčastní týdenního pobytu v Německu spolu s anglickým a německým týmem. Zde si vyzkoušejí let horkovzdušným balónem, budou vytvářet trojjazyčné noviny (česko-německo-anglické), navštíví muzea o kosmonautice a další zajímavé aktivity.

  Šifra mistra Komenského je soutěž plná pokusů, takže si vyzkoušíš pokusy od optiky přes barvy, výrobu vlastního papíru a podobně. Dvanáct nejlepších týmů z celé České republiky se sejde v Uherském Brodě (což jsou pořadatelé) a tam si užijí zajímavý víkend plný her, soutěží, ale také poznávání nových lidí se zájmem o fyziku. A vítěz si s sebou odveze krásný putovní pohár a další rok se můžeš těšit na soutěž s jiným charakterem, v jiném městě, ale určitě stejně zajímavou.

  Tak proč to nezkusit? Vždyť za to nic nedáte. Poznáte nové lidi a určitě zažijete mnoho dobrodružství a zajímavých příhod... Můžete se podívat na internetové stránky www.debrujar.cz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 7. září 2008 ve 20:26.
  Sharon v něm napsal:

  Pro BáraM

  for BáraM: si to ve článku přečti, máš to tam napsaný6

  Příspěvek z 6. září 2008 v 10:43.
  julafon v něm napsal:

  patlaniny

  jsou to takoví lidi který něco porát vyráběj a v něčem se patlaj25

  Příspěvek z 5. září 2008 v 11:25.
  BáraM v něm napsala:

  BáraM

  dívný