Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kdo nemá facebook, jako by nebyl?

  vydáno  •  Sociální sítě · Internet
  Taky už jste na facebooku? Znám sotva pár lidí, kteří ne. Mezi ně patřím i já. Všichni se nechali strhnout davem a fenomén FB je doslova pohltil. Jakmile zapnou počítač, šup - a jsou tam. Klidně od rána do večera. Nechápu je.

  (Ilustrační snímek), © koláž: Jiří Benák

  Taky jsem kdysi FB i Myspace měla, budou to možná tak dva roky. Líbil se mi styl scene a snažila jsem se striktně dodržovat jeho pravidla. A mezi nimi bylo se co nejvíc prosazovat.

  Ale mánie odešla tak rychle, jak se objevila, a ze mě byla zase normální holka. A rozhodla jsem se začít znova. Zrušila jsem FB i Myspace a zařekla se, že už si vždycky budu žít tak, jak chci, a ne tak, jak mi něco nebo někdo nařizuje. 

  Když se mě někdo zeptá, jestli mám FB, odpovím, že nemám a ani mít nechci. Dřív mi to bylo dost trapné, ale zvykla jsem si. Vím, že moji kamarádi mě vždycky budou brát takovou, jaká jsem, a žádný facebook na tom nic nezmění. A to, že si o mě ostatní lidi myslí, že jsem out, mi nevadí.

  A to ani nemluvím o stinných stránkách internetového života. Kyberšikany, internetových pedofilů a jiných podvodníků jsou plné noviny. A ne každý se chová tak bezpečně, jak by měl.

  Také se může stát, že svoje živé kamarády vyměníte za ty internetové. Proč? Je přece mnohem snazší sednout si k počítači, než jít ven. Jenže pak se vám jednou rozsvítí a zjistíte, že nemáte na dětství žádné vzpomínky - snad jen ty, jak jste seděli u počítače.

  Tímhle nechci házet špínu na sociální sítě ani na lidi, kteří jsou tam jako doma. Jenom chci tak trochu obhájit lidi, kterým tohle skoro nic neříká a přes moderní dobu, která jde nezadržitelně vpřed a skoro jako by nařizovala "Buďte stále online, jinak se ve světě ztratíte", stále dávají přednost bytostem z masa a kostí a nevirtuální krajině. Protože nikdy vám FB nenahradí opravdové přátele, kteří pro vás budou vždycky (a teď mi dovolte použít internetový výraz) online.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 250)

  Příspěvek z 2. srpna v 11:26.
  ŘíkejtemiCecil v něm napsala:

  Moje slova

  Příspěvek z 21. února 2011 v 18:24.
  embr v něm napsala:

  Reakce na sonickah528:

  přesně

  Příspěvek z 21. února 2011 v 18:23.
  embr v něm napsala:

  Reakce na Jára14:

  na tebe to neni