Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kdo poradí, jak zatočit s příšerami?

  vydáno  •  volný čas venku · kultura · hudba · divadlo · filmy, divadlo a muzikály · pozvánky
  Jak na příšery poradí ve společném speciálním vystoupení Divadlo MALÉhRY a Čankišou. Nové CD „Jak na příšery“ představí všem přítomným 21.11. v brněnském klubu Metro.

  Simona Stašová, Bára Saidlová, Nikola Zbýtovská a Daniela Zbýtovská z divadla MaléHry, Lucca - Léto slavných v Itálii , © Lenka Hatašová

  Čankišou se po úspěšném letním festivalovém ježdění po domácích i zahraničních luzích a hájích konečně vrací zase na domácí půdu. A nebude to koncert zrovna tuctový. Na koncertě v Metru to totiž rozbalí v plné palbě, s pohádkovými příšerami a křtem CD. Poslechněte si písničku: https://soundcloud.com/indiesproduction/prisery

  Dámy brněnského Divadla MALÉhRY napsaly pohádkovou knížku Jak na příšery. Nápad načíst pohádky na CD a proložit to písničkami se rozhodly realizovat se svojí oblíbenou kapelou Čankišou, která k pohádkám napsala a natočila muziku.

  „Natáčení CD byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám "umělecké interpretace", o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!“, říká o natáčení Nikola Zbytovská.

  Výsledkem je společné album, které vychází u vydavatelství Indies Scope 18.11. (kniha vyjde na přelomu listopadu a prosince) a bude slavnostně představeno právě na koncertě v Metru.

  Samotnému křtu alba bude předcházet odpolední hodina pro dětské publikum a jejich rodiče, kde se bude hrát a číst z knížky Jak na příšery s Danielou Zbytovskou, Barborou Seidlovou a Nikolou Zbytovskou právě z Divadla MALÉhRY. Začátek je v 17:00 v Metru, vstupné 30,- Kč.

  Bubenická sestava Čankišou se aktuálně skládá ze tří mužů s paličkami: Zdeněk Kluka, Jan Kluka a Jiří Semtex Suchý. Právě v Metru zažijete ojedinělý koncert za účasti všech tří bubeníků. Čankišou mají se svou energickou hudbou jednonohého lidu Čanki za sebou další úspěšnou sezónu, jejímž vrcholem byl bez pochyby koncert na jednom z největších světových festivalů Sziget 2013 v Budapešti. Aktuálně kapela začíná pracovat na nové desce.

  Koncert Čankišou proběhne ve čtvrtek 21.11.2013 v klubu Metro Music Bar na Poštovské ulici. Vstupné 130/ 150 Kč, předprodej v Indies, Poštovská 2. Začátek je ve 20.30 h.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!