Alíkovina

Kdo se těší do školy?

vydáno  •  Škola a poznání · Čtenáři píší Alíkoviny
Do redakce Alíkovin jsme dostali pořádnou hromádku článků na téma končí prázdniny, začíná škola. Který z nich zveřejnit? Vždyť každý autor má nějaký zajímavý postřeh. Vybrali jsme tedy pět textů, které nabízíme v tomto článku. A k tomu Alík přichystal ke stažení rozvrh hodin v barevné i černobílé podobě.

Školní docházka, © Profimedia.cz

Měsíce krátké a dlouhé

Je to vůbec možné?  Ty prázdniny jsou už zase pryč! A přitom dva měsíce nejsou zas tak krátká doba. Ve škole uběhnou dva  měsíce hrozně pomalu. Tam i těch šest hodin výuky připadá jak věčnost. Když jsem byla malá, nic mi neubíhalo. Všechno mělo stejné tempo. Jak prázdniny, tak škola. Ale proč?

Babička mi vždy na tuto otázku odpovídá: „Od 10 roků  života všechno rychle ubíhá a hlavně věci, které člověka baví!“ Tak se třeba snažme představit, že nás škola baví.  Snažme se najít aspoň jednu věc nebo člověka, na které se budeme těšit. Například na kamarády nebo paní učitelku. A pak nám to všechno určitě rychle uběhne, ani nebudeme vědět jak.

Vizitka autorky článku na Alíkovi Mandarinka_006

Těším se do školy

Nevím jak vy, ale já se do školy těším, protože jdu do 6. třídy a protože moje škola má jenom první stupeň, musím přecházet na jinou. Přechod není někdy zrovna nejlepší, ale někdo se těší. Třeba jako já.

Nejvíce se (podle mého názoru) do školy těší prvňáčci. Už se chystají dopředu, nakupují nové krásné aktovky a školní potřeby. Asi si říkají: „Školka je pro děti do šesti, pro mě je připravená škola!“ Už se teší do školních lavic, na nové kamarády, na nové paní učitelky a učitele, na čísla, písmena a hlavně na první přečtené slovíčko. Škola není už jenom samé hraní s hračkami, ale naopak. Ve škole už mají matematiku a češtinu a učí se velkému umění. Já a asi i vy, kteří už máte pár let školy za sebou, přejeme do první třídy hodně štěstí a hodně jedniček.

Když jsem psala, že prvňáčci už chystají školní potřeby, máte už vy taky tužku, pouzdro, pravítko, pastelky a fixy, aktovku nebo batoh a pero? Já se musím přiznat, ještě nemám všechno. Mám pouzdro napůl prázdné, batoh teprve budu kupovat, ale do školy se těším z celého srdce. Vím, že v 6. třídě nebudu sama, protože mám sestru - dvojče, a ta je vždycky se mnou. Jsem jí moc vděčná za to, že může být se mnou ve třídě. A tak, vám všem přeji hodně štěstí, jedniček, radosti a odvážnosti. Učte se. Bude se vám to do života hodit. Ať na vás mohou být rodiče hrdí! A nezlobte!!! Vzhůru do školy!

Vizitka autorky článku na Alíkovi Třpytivá-vizith

Škola nemusí být až tak špatná

Na konci školního roku si říkáte jupííí, prázdniny a vysvědčení a dva měsíce bez školy. A za dva měsíce slyšíte školní zvonek a plno dětí vidíte okolo sebe! A říkáte si – to to uteklo, už zase škola!

No jo, prázdniny už jsou celé za námi a zase škola. Ale škola nemusí být zase tak špatná. I když se naskytnou chvíle, ve kterých byste raději nebyli: například nečekaná desetiminutovka, zkoušení. Ale ve škole se přece někdy naskytne i chvíle pro legraci. A jsou tu také přestávky. A i s učiteli je někdy legrace.

Nezapomeňte, že i ve školním roce se najdou i nějaká ředitelská volna a kratší prázdniny. Inu škola je škola. Ale někdy si říkám, že bych moc ráda měla kouzelné sluchátko Macha a Šebestové, abych mohla prodloužit prázdniny. Ale do školy se chodit musí a s tím nic neuděláme. Ale někdy možná ano :-D

Vizitka autorky článku na Alíkovi crazysabík

Nekašli na školu!

Za pár dní zase usedneme do školních lavic. To všichni vědí moc dobře. Jenomže někomu se nechce, asi každému z nás ale někomu třeba jo. Mě se třeba nechce. Znám moc dobře, takové hloupé řeči, když se kamarád zeptá kamaráda jestli se těší na školu a když ten dotyčný poví, že ano tak kamarád mu řekne že je šprt. Ale podle mě to tak není.
Je pravda, že chytrost nenatlučeme do mozku, jelikož se tak narodíme ale mít něco v hlavě, je přece taky výhoda ne? Já bych chtěla mít dobrou práci a jestli ji chci mít, musím se dobře učit. To, že chci jít na gymnázium a dobře se učit neznamená, že jsem šprtka. Takže se raději učte, myslím že to bude daleko lepší, mít v té hlavě něco. Ale zase to nepřehánějte a choďte i ven. Mít dobrý mozek je přece skvělý! Jestli vám ale učení moc nejde, mám tady pro vás pár rad:

  • Nechte se doučovat od spolužáka, kamaráda nebo staršího sourozence
  • Nebojte se říct rodičům, že chce pomoct
  • Pusťte se do učení odvážně a bude to všecko lepší!

Vaše věrná Alíkova kamarádka Vanesa_K

Mnozí z vás si zoufají: začíná škola

Prvňáčci jsou vystrašení a ostatní otrávení. Ale nezoufejte! Copak ve škole je všechno jen negativní? Uvidíte se s kamarády, které jste třeba celé prázdniny neviděli! Nebo třeba uvidíte po dvou měsících svou tajnou lásku…

Ve škole se sice musíte učit, ale nechcete přece aby z vás byli nějací troubové co neumí ani násobilku. Když se budete ve škole snažit, každá jednička potěší a vy z toho budete mít dobrý pocit a rodiče radost.

Asi nikdo nemá ráda písemky z matiky, testy z dějepisu a diktáty z češtiny. Ale copak se netěšíte vždycky na hudebku, tělocvik nebo výtvarku? Nebo kdo má rád počítače se může těšit na informatiku a kdo rád vyrábí tak zase na pracovku! A taky asi nemá většina z těch starších oblíbenou fyziku a chemii.

Ale ve fyzice a v chemii se toho dozvíte spoustu zajímavého co byste se nikdy nedozvěděli, kdybyste jen chodili ven s kamarády.

A asi každý má nějakou svou oblíbenou učitelku. Můžete se na ni těšit a dát si předsevzetí, že se budete snažit alespoň v jejích hodinách. Škola může být nuda, ale taky nemusí! Zkuste na ní vždy najít něco pozitivního. A pak... Těch 10 měsíců uteče jako voda a jsou tady vytoužené PRÁZDNINY!

Vizitka autorky článku na Alíkovi Lucinečka007

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (188)

Příspěvek z 25. října 2008 v 11:19.
h-s-ok v něm napsal:

ach ne škola

a jo někdy je škola dobra kdybychom nemeli toho blbeho Molina5333131

Příspěvek z 21. října 2008 v 19:50.
Gromit007 v něm napsal:

Reakce na zzoufalec4:

jj je to des

Příspěvek z 21. října 2008 v 19:49.
Gromit007 v něm napsal:

uh škola

školaneni tak hrozna jen kdyby se neskoušelo a nebili písemky a úúúúúúúúúúúúúúkoli.2323232323232323262626