Alíkovina

Kdysi nejlepšími kamarádkami

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Kamarádství · Vztahy · Kamarádi
Jak se může důvěrný vztah ze dne na den změnit? Nic neprovedeme a vše je náhle jinak.

Spolužáci a spolužačky ze třídy sedmnáctiletého studenta, který chystal bombový útok., © Mlejnková Alexandra

V poslední době přemýšlím nad tím, jak se může fajn přátelství proměnit v nenávist a zlobu. Na tuto myšlenku mě přivedla vlastní zkušenost.

S kamarádkou Míšou jsme byly nerozlučná dvojka. Ve všem jsme si rozuměly. Staly se z nás nejlepší kamarádky. Nedávno se však mezi námi něco stalo a mne to velmi zasáhlo.

Stalo se to ve škole. Šla jsem se spolužáky do třídy a Míša mi najednou začala z ničeho nic nadávat a ponižovat mě. Já jsem to přešla. Jenže zanedlouho se to opět opakovalo. Urážky a ponižování. Například tvrdila, že jsem pro ni ze všech lidí kolem nejhorší. A také, že jsem stejná jako moje matka.

Já jsem se bránila, ale marně, protože v jídelně při obědě opět přišla a začala: „Nikdo se s tebou nebaví, viď? Jsi sama!“ Nebyla to ale pravda, kamarádek mám dost. Naše kamarádství tak skončilo.

Když nám někdo takto bezdůvodně ubližuje a nevíme si už rady, měli bychom to říci rodičům, případně opatrovníkům. Nesmíme to nechat zajít daleko. Buďme hrdí na to, kdo jsme a stůjme si za svým.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 13. dubna 2014 v 16:56.
Neživý v něm napsal:

Reakce na 1lexinka1:

Než nadávat je lepší ignorovat. Lepší ignorace než se vulgarismy snížit na úroveň toho, kdo nám ubližuje. :) :)

Příspěvek z 13. dubna 2014 v 16:55.
Neživý v něm napsal:

Přátelství je ošemetná věc..

Přátelství je ošemetná věc. Ono jde i to, jak je pevné, jak upřímné a také, co si pod tím pojmem představujeme. Například je velmi velký rozdíl mezi přátelstvím a kamarádstvím, ať už ho vidíme či ne. Kamarádů mám desítky, přátel jen pár. U přátel můžu říct, že mě nikdy nijak moc nezradili a neublíží mi ani v budoucnu. U kamarádů to říct nemohu. Někteří se ke mně v minulosti nechovali nejlíp, ale už jsem to hodil za hlavu. Pobavím se s nimi stejně tak dobře jako s přáteli, nicméně vážná a důležitá důvěrná témata s nimi ze zásady neřeším. Právě s nimi se to kamarádství chvěje vě větru jako osikový list.


Držím ti palce, aby sis našla už fajn kamarádku, se kterou se tohle nestane. :) Měj se pěkně.

Příspěvek z 13. dubna 2014 v 11:26.
1lexinka1 v něm napsala:

Toto bych té kamarádce řekla !

Neberte si to zle ale řekla bych jí tohle : Že je vym_ _ _ _ _ p_ _a. Nechci používat vulgární slova jo ?