Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Když dospělí tleskají dětem

  vydáno  •  kultura · malování · soutěže · mediální partner
  Uprostřed místnosti je několik spojených stolů. Leží na nich výtvarné práce dětí. Okolo stolu stojí osobnosti uznávané v oboru výtvarného umění. Každou jednotlivou kresbu prohlédnou a posoudí.

  61/ Medailista Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2014, grafika, Chytil Tomáš, 7 let, ZUS V. Vančury, Háj ve Slezsku, © Martin Homola/ ABCPHOTO

  Názory se různí, probíhá diskuze, která ale vždy skončí dohodou. Mnohým dílům chybí jeden či dva hlasy, aby také získaly ocenění. 

  Ti, co dětské práce posuzují přijeli do Lidic z různých koutů České republiky i ze zahraničí - jsou tu porotci ze Slovenska, Belgie, Finska, Hong Kongu (Číny), Litvy a Lotyšska. Celkem je potřeba 6 dní až do konce, aby všech 27.868 prací ze 77 zemí světa vyhodnotili.

  Jsme u práce poroty 42. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2014, v prostorách Lidické galerie.

  Co zaznělo v porotě?

  Práce českých dětí jsou celkově výjimečné svou kreativitou a citlivostí a právem jim patří světová špička. Vždyť i mezi oceněnými je českých dětí zdaleka nejvíce.

  A pak to přijde. Okamžik, kdy se rozloží další kolekce prací dětí a místností se spontánně rozlehne potlesk. Tentokrát je to nad kolekcí fotografií ZUŠ Řevnice. Není to poprvé, ani naposledy. Ale ten okamžik je báječný. Je to moment, kdy dospělí najdou čas a skutečně vidí a ocení to, co se děti snaží ukázat.

  Vyberte vítěze Dětské ceny

  Hodnotit není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Alík.cz je partnerem 42. MDVV 2014 a umožní vám vyzkoušet si práci poroty. Hlasujte pro vítěze Dětské ceny 42. MDVV 2014.

  Hlasujte zde

  To nejlepší z výtvarných dětských počinů můžete vidět sami. Ani sebelepší fotografie nedokáže zprostředkovat různost technik a materiálů, které se v Lidické galerii sešly. A přehlídka trojrozměrných prací vás nadchne s naprostou jistotou.

  Alíkovým tipem je 42. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2014, kterou můžete od 29. května do 31. října 2014 navštívit s rodiči i se školou v Lidické galerii. Ti, kteří hledají zábavu se tu pobaví, ti, kteří rádi přemýšlejí se tu udiví a mnozí další tu najdou inspiraci.

  42. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2014

  Od roku 1967 patří mezi čtyři největší dětské výtvarné soutěže na světě. Původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala mezinárodně proslulou. Tématem letošní ročníku bylo Rodinné zemědělství aneb Naše zahrádka a pole.

  Letošní účast byla rekordní. Porota hodnotila 27.868 prací ze 77 zemí světa. Uděleno bylo 688 ocenění, z toho 98 medailí, 66 individuálních medailí, 28 medailí školám za kolekce a 4 medaile za kolektivní práce dětí. České děti letos do soutěže zaslaly 5 193 prací.

  Světlo pro rok 2015

  Je vám líto, že právě vaše práce mezi soutěžními chyběla? Nemusí. Již teď můžete začít tvořit svůj soutěžní exponát na téma roku 2015, kterým je Světlo. Více se o soutěži, tématu i podmínkách soutěže dozvíte na: www.mdvv-lidice.cz

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 2. května 2014 ve 20:28.
  a_u v něm napsala:

  Držím palečky

  Moc hezké obrázky a já držím palečky všem účastníkům ;)