Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Když odešel, nebyli jsme úplní

  vydáno  •  Škola
  Když jste s někým skoro každý den a on odejde, je vám smutno.

  Souboj, © Profimedia.cz

  Povím vám příhodu, která zasáhla celou naši třídu. Čtyři a půl roku jsme byli v jedné třídě s ním (nebudu zveřejňovat jeho jméno, ale budu ho označovat jako D) a pak odejde. 

  Už od první třídy měl neshody s klukama. Často se s nimi pral. Když chtěl, snažil se v učení. Měli jsme hodnou, ale i přísnou paní učitelku. Ta ho pořád posílala za dveře. Dokonce byl i několikrát v ředitelně. Když jsme byli ve skupinové práci náhodně spolu, dokázala jsem D zkrotit. D pak chtěl jít se mnou na oběd, ale já řekla, že jsem to slíbila holkám. 

  Na začátku 4. třídy jsme dostali novou paní učitelku a k tomu k nám přišel nový žák z Mladé Boleslavi. Ten nový žák vypadal, že bude hodný, ale mýlili jsme se. Byl hodně agresivní. Hodně se pral s D a začalo to být ještě horší.

  Jedna poznámka sem a druhá tam. Asi v květnu jsme se všichni divili, proč D nechodil týden do školy. Jednou v pondělí jsme to už nevydrželi. Zeptali se paní učitelky: „Paní učitelko, proč tady není D?“ Odpověd jsme čekali klasickou, že je nemocný. Byla ale jiná. Zněla přibližně takhle: „Myslím, že byste to měli vědět i pan ředitel říkal, ať vám to řeknu. Víte, jak se D hodně pral a zlobil? Proto musel jít na několik měsíců do domova. Nikdo neví, jestli se sem vrátí.“ O přestávce pak každý říkal, že už to bez něj nebude ono. 

  Brzy se to rozneslo po celé škole. D kluci viděli několikrát venku, jak je u rodičů a on říkal, že je na prášky. Nyní už je zpátky a chodí do jiné školy u nás ve městě. My jsme teď v 5. třídě a on prý říkal, že se budou stěhovat na Moravu, protože to v jiné škole nebylo o nic lepší. 

  Doufám, že si vážíte lidí kolem sebe, protože ti tu navěky nebudou. Možná, že i když jste je neměli rádi, budete po večerech plakat.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  lulu68 v něm napsala:

  chápu

  to se mi stalo13

  Příspěvek z 14. července 2015 v 9:55.
  luckdasa v něm napsala:

  to se mi stalo taky. Ale tys to napsala tak smutně.

  Vím jaké to je! Akorát lišíme se tím se můj kámoš (i přeceda třídy) odešel dobrovolně (stěhovali se). Ale všichni jsme nyly jiní. Můj nej kámoš mě od všech odstrkával choval se jak kdyby mě nesnášel. A má 2nej kámoška mě normálně ignorovala. Naštěstí se to za rok změnilo k lepšímu.