Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Když rodiče nesnášejí vaši oblíbenou hudbu

  vydáno  •  Hudba · Rodina
  Bylo mi asi 12 let, když jsem začala šíleně zbožňovat Daniela Landu. Jenže moje mamka o něm nechtěla ani slyšet. Prý je to "pravičák", který jednou provždy bude mít nálepku své minulosti.

  Tajemství Zlatého draka - zkouška - Daniel Landa - Brno (listopad 2008), © MAFRA

  Pořád jsem nevěděla, jak bych to vyřešila. Taky jsem lezla do puberty, takže cokoliv jsem mohla udělat naschvál rodičům, to bylo pro mě jako rajská huba. Proto u nás neustále hrála jedna písnička, mamka řvala a já se cítila jako vítěz.

  Jenže uplynul asi rok a Dan nazpíval naprosto super písničku, kterou hráli ve všech rádiích. A světe div se, mamka si ji pobrukovala spolu s rádiem! Koukala jsem jako blázen.

  Nějaký čas poté se prosadil tento "mamčin neoblíbenec" také na muzikálové scéně a byla to právě ona, kdo přišel s návrhem zajet si do Prahy do divadla na muzikál Krysař. Od té doby Daník vyhrává u nás doma neustále a jeho písničky si pobrukuji, kudy chodím. Nejvíce mě však upoutalo založení řádu Ordo Lumen Templi. Zajímám se totiž o staré rytířské řády a tenhle, navíc založený samotným Landou, mě doopravdy zaujal.

  Chci vám tedy poradit: neodsuzujte rodiče za to, že se jim nelíbí vaše muzika. Nemůžete vědět, jestli si ji třeba tajně nepouští, když nejste zrovna doma.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 6. dubna 2010 ve 12:53.
  Horse-BarushQa v něm napsala:

  Reakce na Brčko9:

  Du Hast je vlastně německý slib na svatbě =)

  Příspěvek z 3. dubna 2010 ve 21:21.
  ---soutěž v něm napsala:

  ♥♥♥

  Landa je super...Byly doby kdy ho i já zbožňovala ted' ho mám také ráda,ale přišla jsem na jiný styl...ale má vážně pěkné písničky101010

  Příspěvek z 3. dubna 2010 ve 20:38.
  Kapřík10 v něm napsal:

  Nightwish End Of An Ara

  Můj taťka má s písniček nejraději Nightwish a Iron Maiden,jsou to jeho oblíbené písně,ale mamka je nesnáší,mamka má ráda spíš Michaela Jacksona a Lucii Vondráčkovou!!!!!!!!!!!!!!.