Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Když se narodí dva sourozenci najednou...

  vydáno  •  Rodina
  Před dvěma lety se narodil můj bráška Vašík. Tenkrát jsem byla jedenáctiletý jedináček a skákala jsem štěstím do stropu! Je to přes jedenáct měsíců, co mamka přišla se zprávou, že je těhotná. Byla jsem nadšená, že by vytoužená sestřička? A dva měsíce poté mi rodiče oznámili, že sourozeni budou dva!

  Dvojčata - Ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Pro mě to znamenalo, že se budu muset přestěhovat do podkrovního pokoje a svůj pokojík v přízemí přenechat dvojčátkům. To pro mě nebyl žádný problém. Zhruba v šestém měsíci si rodiče nechali říct pohlaví miminek, aby mohli žačít nakupovat výbavičku a vybrat jména.

  Když jsem se dozvěděla, že jsou to holčičky, mohla jsem se zbláznit radostí! Dohodli jsme se s rodiči, že jedno jméno vybereme dohromady a druhé bude na mě. Spolu jsme vybrali Elišku a já jsem se rozhodla pro Anežku. Rodiče s mojí volbou nadšeně souhlasili.

  S výbavičkou byl trochu problém. Žádný kočárek rodičům úplně nevyhovoval - buď byl moc těžký, nebo v něm bylo málo místa, neměl přehazovací rukojeť... nakonec jsme si ho nechali přivézt až z Itálie. Zato je úplně přesně podle přání rodičů. Potom samozřejmě sedačky, postýlky, židličky a spousty dalších věcí! Nevěřili byste, kolik toho pro dvojčata je.

  Mamka byla čím dál tím víc unavená, taťka vytvářel pokojík pro holky a předělával ten můj a tak jsem musela převzít velkou část starostí o Vašíka. Někdy jsem si ho brala i na tréninky, ze kterých byl fakt nadšený a ptal se mě, kdy zase půjdeme tancovat.

  Dneska jsou to víc jak čtyři měsíce, co se Anežka a Eliška narodily. Narodily se přesně v den termínu a vážily obě okolo 3 kg, což se u dvojčat málokdy stává. Jsou jednovaječná, zkrátka jako by si z oka vypadly.

  I když je s mladšími sourozenci docela práce, jsou maximálně úžasní. Všichni tři!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (44)

  Příspěvek z 6. srpna 2010 v 18:15.
  Kristýna-Gabriela v něm napsal:

  Reakce na Nikísek-Nikísek:

  Mamčin přítel má roční Janičku a Lindu který jsou 3 roky . Janičku moc nevidím27 , ale Linda je u nás každý výkend16 , stejně je to zajímavý že v sobotu umí třeba říct baba , mama , tata atd. a další týden už říká trochu těžší slova < ty slova jsem si jen vymyslela , jsem nevěděla co dát za říklad 2525

  majajaalik v něm napsal:

  sourozenci

  já mám sestru i bratra.... ségra je starší o 7 let tak toho moc společnýho nemáme... a brácha je o 2 minuty mladší16 a všichni řikaj, že si vůbec nejsme podobný....díkybohu! můj bratr je totiž největší blbec na světě... a teď mám na aspoň pokoj protože je na 14 denním táboře16

  Příspěvek z 24. června 2010 v 18:30.
  Nikísek-Nikísek v něm napsala:

  Reakce na zuzanečka1234:

  Já zase nechápu, co ty na tom nechápeš :D