Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Když vám hoří za patami

  vydáno  •  Rodičům · Alík radí dětem · Šikana
  Ahoj holky, ahoj kluci, ahoj páni, ahoj dámy... Zdravím všechny lidičky, kteří mi píší do poradny a s důvěrou prosí o radu při řešení svého trápení. Společně s Tamarou Cenkovou z psychologické poradny Sluníčko a pracovníky Modré linky jsme vyřešili už 16 000 dotazů. Což je opravdu veliký kus práce na jedné straně a obrovská důvěra na straně druhé.

  © Alík

  Zvládáme s dětmi rozvody rodičů, první lásky, otázky ohledně milování... Radíme při řešení správné váhy, hádky s kamarádkou i šikanou ve škole. Podpoříme vás při výběru školy, přemlouvání maminky na pořízení pejska, nebo hledání správného kroku v nenadálé situaci. Možná se díky nám přestanete i bát tmy, staršího sourozence, učitelky ve škole a dalších věcí, které se nám všem někdy připletou do života.

  Poradna  Alík radí dětem stále „žije“ i přes to, že nám někdy dáváte zabrat opakovanými dotazy, či dotazy, které do ní ale vůbec nepatří. Prosím tedy, abyste si nejdříve pročetli ostatní odpovědi. Prolistujte si poradnu pomocí vyhledávání. Tak získáte mnohem více informací, než jsme vám schopni poskytnout pouze na váš jediný dotaz. Alíkovy poradny

  Obdivuji však vaši odvahu a sílu k tomu, že svůj problém umíte správně pojmenovat a napsat mi o něm. Někdy jediná rada nepomůže vyluštit všechno a hned, ale vyjdete tak na správnou cestu a řešení prostě dříve, či později, nastane. Je však důležité vědět, že naše doporučení nepřichází okamžitě. Nedostanete je ihned, ale obvykle v termínu sedmi dní. Což není na první pohled tak dlouhá doba. Ale někdy to může znamenat katastrofu v citech, v životě, v srdíčku...

  Co tedy udělat, když se vám hlavou honí šedivé myšlenky, když vám puká duše, když se motáte v pocitu stísněnosti, když potřebujete s někým mluvit HNED? Vím, není mnohdy snadné přijít za rodiči a trápení jim svěřit. Možná zrovna nemají čas, nechtějí poslouchat. Možná jim ale neumíte své soužení sdělit. Možná ani nechcete. Jasně, některá tíha a bolest se raději říká anonymně, někomu úplně cizímu.

  Nebudu vás tu zahrnovat nezapamatovatelným množstvím čísel, či několika weby. V případě jakékoliv krize stačí mrknout na jedny jediné stránky, kde najdete svůj záchranný kruh v hlubokém moři trápení.

  • mrkni na internetové stránky www.linkyduvery.cz
  • najdi si své město a zvedni telefon, zapni skype, nebo napiš emílka
  • dej zprávu, co tě trápí, klidně i breč, prostě volej o pomoc

  Nejsi srab, když neumíš řešit hned všechnu svízel. Naopak, chce to sebrat hodně kuráže a připustit sám sobě, že něco nezvládám. Každý z nás, a to je tedy fakt, se občas do něčeho zaplete. Zhluboka dýchejte, zavřete oči a pořádně si zakřičte. To je taková první pomoc. Ta druhá na vás čeká u pracovníků linek důvěry.

  Nadále jsem připraven pomáhat všem v naší poradně. Kdyby vám ovšem někdy „hořelo za patami“, tak neváhejte a vyhledejte si tu druhou pomoc. Moudré orientální přísloví praví: Prší, aby člověk mokl, padá sníh, aby mu mrzly nohy, přichází neštěstí, aby je důstojně nesl. Vy na tu tíhu rozhodně nejste samotní...

  Všem posílám pusu a hodně odvahy Alík


  Kontakty na linky důvěry, které jsou především zaměřeny na děti a mládež:

  Modrá linka – centrum a linka důvěry pro děti a mládež www.modralinka.cz

  • Modrá linka vám poradí 7 dní v týdnu od 9 do 21 hodin na telefonních číslech 549 24 10 10 a 608 90 24 10 nebo na e-mail zaslaný na adresu help@modralinka.cz.
  • Pokud máte rychlé připojení na internet, mikrofon se sluchátky či reproduktory, máte nainstalovaný program Skype a v něm založený svůj účet, můžete Modrou linku zavolat přes internet. "Skype Name" je modralinka.
  • Další informace o poradenském centru Modré linky, kam je možné přijít také osobně: www.modralinka.cz/prijdte.html

  Linka bezpečí www.linkabezpeci.cz

  Richard Krajčo se stal patronem LInky bezpečí.Celostátní linka pro děti a mládež v krizových životních situacích. Služba funguje zdarma 24 hodin denně, včetně nedělí a svátků, a to z pevného i mobilního telefonu. Kromě telefonního kontaktu lze využít také chatovou službu nebo e-mailový kontakt.

  Linka vzkaz domů www.vzkazdomu.cz

  Linka slouží především dětem a mladým lidem, které situace v rodině, ve škole nebo v ústavním zařízení donutí k útěku nebo těm, kteří o takovém kroku prozatím jen uvažují. Z pevných linek je služba zdarma každý den od 8:00 do 22:00 hod (z mobilu lze volat za běžné tarify operátorů na mobilní číslo).

  • Telefon: 800 111 113 (dostupný pouze z pevné sítě)
  • Provoz: každý den 8,00 - 22,00 hod. 
  • Mobil: 724 727 777
  • E-mail: info@linkabezpeci.cz

  Internet Helpline - poradna pro bezpečný internet www.internethelpline.cz

  LB 2Linka slouží dětem a dospívajícím, kteří pociťují znepokojení a ohrožení během prohlížení webových stránek, při chatování a hraní her nebo když jsou obtěžováni prostřednictvím mobilu či jiných komunikačních médií. Služba je zdarma k dispozici 24 hodin denně, včetně nedělí a svátků, na Lince bezpečí.

  Linka důvěry Dětského krizového centra www.dkc.cz
  Linka důvěry pro děti a rodiče, příbuzné, spolupracující odborníky, kteří se dostali do kontaktu se syndromem CAN (Child Abuse and Neglect - syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte), obecně ale pro všechny lidi, kteří se dostali do krizové situace a potřebují rychlou a dostupnou pomoc. Linka je v provozu 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

  • Telefon: 241 484 149
  • E-mail: problem@ditekrize.cz
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 20. května 2009 v 16:03.
  7ýčko v něm napsala:

  alík

  Mislím  že  Alík  je  dobrá  stránka   protože  hodně  pomáhá  dětem  .  Asi  taky  budu  muset    napsat   do   poradny  Alík  radí  dětem  ale  vím  že  Alík  mi  pomůže214

  Příspěvek z 12. dubna 2009 ve 20:27.
  Bajíček v něm napsal:

  hhhhhhhhhh

  no já jsem ješzě nikdy nevovala hasiče nebylo potřeba zatím jsme žádnej pořár neviděla no jen v televizi a na počítači jak hořelo v Praze no a město kd ebydlíme je docela mále a v paneláku hořelo 2 už já jsem pak těch míst kde hořelo štítím no tak ybch do toho paneláku nevkročila no na poli hořelo už hodněkrát

  Příspěvek z 7. března 2009 v 9:27.
  Xénie1999 v něm napsal:

  Reakce na Leňulda:

  a jak ti to poslou?na postu?