Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kejklíři, dvorní dámy i rytířská klání v Kutné Hoře + kvíz

  vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Kvízy · Cestování · Česká republika
  Slávu a bohatství Kutné Hoře přinesla hlavně těžba stříbra. V době největší slávy kutnohorských dolů se zde těžila téměř polovina stříbra těženého v celé Evropě! Jak život v tehdejším městě vypadal, to každoročně připomíná slavnost nazvaná Kutnohorské stříbření.

  Kutná Hora, © Radek Cihla

  Kutnohorské stříbření (tedy přesněji XVIII. Královské stříbření Kutné Hory) se letos konalo 20. a 21. června. Setkat jste se mohli s historickými oděvy, hrnčířstvím, kovářstvím a různými druhy výroby.

  Zapomenout nesmíme ani na boje s meči mezi rytíři, rytířské klání, merlet a samozřejmě průvod krále Václava. V pauzách jste mohli zahlédnout supa, sovu a orla, kteří prolétávali nad hlavami zvědavých návštěvníků. Ti mohli mít i své vlastní kostýmy - mohli být přestrojení například za mušketýra, dvorní dámu, ale také rytíře nebo kejklíře.

  KVÍZ

  Znáte Kutnou Horu?

  Kdo měl tyto masky, mohl se seznámit s mláďaty sovy pálené a orla. K zakoupení byly i mince kutnohorské výroby. Mohli jste si koupit i pravé stříbro, vyzkoušet masáže různými prostředky nebo česání dvorních dam, podívat se na tanečnice či skupinu PerKelt, která hrála středověkou hudbu.

  Prodávala se zde horká medovina, sýry, bižuterie a spousty dalších výrobků. Když jste neměli kostým, mohli jste si zde zakoupit jakoukoliv kostýmovou figuru. Doufám, že navštívíte Kutnohorské stříbření 2010, které bude také zajímavé a bude mít spousty překvapení. Nenechte si ho proto ujít a přijďte - bude veliká zábava!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 18. srpna 2009 v 8:12.
  sej v něm napsal:

  Reakce na seu:

  No tak jste taqm byly. Nic lepšího nenapíšeš?

  Příspěvek z 6. srpna 2009 v 10:08.
  seu v něm napsal:

  fsh

  byli jsme tam

  sej v něm napsal:

  Kutná Hora

  Ahoj.
  Jak se máte.
  Kutná Hora je to nejlepší město na světě.
  Mám tam babički.
  Tak zatím Ahoj
  A Kutné Hoře zdar