Alíkovina

Kejklíři, dvorní dámy i rytířská klání v Kutné Hoře + kvíz

vydáno  •  Volný čas venku
Slávu a bohatství Kutné Hoře přinesla hlavně těžba stříbra. V době největší slávy kutnohorských dolů se zde těžila téměř polovina stříbra těženého v celé Evropě! Jak život v tehdejším městě vypadal, to každoročně připomíná slavnost nazvaná Kutnohorské stříbření.

Kutná Hora, © Radek Cihla

Kutnohorské stříbření (tedy přesněji XVIII. Královské stříbření Kutné Hory) se letos konalo 20. a 21. června. Setkat jste se mohli s historickými oděvy, hrnčířstvím, kovářstvím a různými druhy výroby.

Zapomenout nesmíme ani na boje s meči mezi rytíři, rytířské klání, merlet a samozřejmě průvod krále Václava. V pauzách jste mohli zahlédnout supa, sovu a orla, kteří prolétávali nad hlavami zvědavých návštěvníků. Ti mohli mít i své vlastní kostýmy - mohli být přestrojení například za mušketýra, dvorní dámu, ale také rytíře nebo kejklíře.

KVÍZ

Znáte Kutnou Horu?

Kdo měl tyto masky, mohl se seznámit s mláďaty sovy pálené a orla. K zakoupení byly i mince kutnohorské výroby. Mohli jste si koupit i pravé stříbro, vyzkoušet masáže různými prostředky nebo česání dvorních dam, podívat se na tanečnice či skupinu PerKelt, která hrála středověkou hudbu.

Prodávala se zde horká medovina, sýry, bižuterie a spousty dalších výrobků. Když jste neměli kostým, mohli jste si zde zakoupit jakoukoliv kostýmovou figuru. Doufám, že navštívíte Kutnohorské stříbření 2010, které bude také zajímavé a bude mít spousty překvapení. Nenechte si ho proto ujít a přijďte - bude veliká zábava!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 18. srpna 2009 v 8:12.
sej v něm napsal:

Reakce na seu:

No tak jste taqm byly. Nic lepšího nenapíšeš?

Příspěvek z 6. srpna 2009 v 10:08.
seu v něm napsal:

fsh

byli jsme tam

Příspěvek z 20. července 2009 ve 20:55.
sej v něm napsal:

Kutná Hora

Ahoj.
Jak se máte.
Kutná Hora je to nejlepší město na světě.
Mám tam babički.
Tak zatím Ahoj
A Kutné Hoře zdar