Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Klára

  vydáno  •  povídky
  Malá osmiletá holčička Klára má hrozně ráda kouzelné věci.

  Byla jednou jedna holčička, a ta se jmenovala Klára, bylo jí osm let, měla zrzavé vlasy dlouhé až na ramena a hezky kudrnaté. Barvu očí měla zelenou.

  Měla také bratra Ondru. Ondra byl větší než Klára. Ondrovi bylo deset, měl hnědé vlasy krátce ostříhané. Klára vždy toužila po tom, aby byla kouzelná. V jejím pokoji to bylo všude vyzdobeno hvězdičkami a různými kouzelnickými a vílími hůlkami, ve skříni měla různé hábity pro kouzelníky a šatičky pro víly. O Ondra měl v pokoji po zdech nalepené nálepky tanků a na poličkách vystavené přilby pro vojáky a ve skříni měl zase obleky pro vojáky.Kláře se jeho pokoj nelíbil, nechápala, jak se mu něco takového může líbit.

  Ráno se Klára vzbudila a uslyšela maminku, jak ji volá: „Klárko, pojď dolu na snídani. Klára si promnula oči a zavolala na maminku: hned přijdu, jenom se oblíknu.“ Klára vylezla z postele a začala se oblékat. Dala si na sebe růžovou sukni s černými puntíky, černé tričko s růžovými puntíky, černé punčocháče a čelenku s růžovými třpytkami. Potom už šla dolů do kuchyně na snídani. V kuchyni byly na zemi oranžové a zelené dlaždičky s červenou kytičkou uprostřed, na stropě byl skleněný lustr, kuchyňská linka byla bílá a trouba měla černou barvu a na ní byly červené kytičky. Stůl byl hnědý, ubrus na něm byl celý posázený žlutými květy, židle u stolu měly také hnědou barvu. Klára si sedla ke stolu a snědla rychle snídani. K snídani byly totiž skořicové křupky s mlékem.

  Klára si všimla, že u stolu není Ondra, a proto se zeptala maminky: „Mami, kde je Ondra?“ A maminka jí odpověděla: „Ondra si vzal kolo a jel do školy dřív.“ „Cože?“ A maminka řekla: „Tohle je vesnice, tady se neztratí a taky mu je už deset.“ „Tak já si vezmu tašku a půjdu napřed do auta.“ „Já už jdu taky!“

  Nastoupili do auta a maminka odvezla Kláru do školy. Když byla Klára ve škole, tak ještě byla přestávka, aby si všichni připravili učení. Klára chodila do druhé třídy. Ve škole byly na zemi hladké parkety, před lavicemi byl velký bílý učitelský stůl. Když zazvonilo, všichni si sedli do lavic a začala hodina matematiky, zrovna probírali římská čísla. Klára byla nejlepší z celé třídy a proto z matematiky neměla žádný domácí úkol. Potom následovala přestávka. O přestávce se dohodla s Alicí, že až přijde knihovnice, paní Máršlová půjdou do knihovny spolu. Alice byla stejně stará jako Klára měla blonďaté vlasy a modré oči, nosila žluté šaty a přes ně fialovou blůzičku a paní Máršlová měla hnědé vlasy a barvu očí měla také hnědou.

  Po přestávce byla hodina českého jazyka a zrovna byli zkoušeni z rodu ženského, mužského a středního. Tentokrát už Klára nebyla nejlepší, nejlepší byl Míla. Míla měl zrzavé vlasy krátce ostříhané, barvu očí měl hnědou a nosil černé kulaté brýle. A potom si už všichni sbalili učebnice a odešli dolů na oběd.

  K obědu měli polívku česnečku, svíčkovou omáčku a ovocný čaj. V jídelně byly čtyři stoly. Tři z nich byly pro školáky a jeden byl pro učitele. Na stropě bylo pět velkých zářivek a všude po zdech byly různé obrázky. Když dojedly tak Klára a Alice šli do družiny. V družině byl všude po zemi zelený koberec a všude samé hračky. Když paní družinářka přišla do družiny, tak všem řekla: „Dnes půjdeme do knihovny, ukliďte si po sobě, a potom půjdeme.“ Když si uklidili seřadili se nemuseli se ani převlékat, protože knihovna byla hned v druhém patře budovy. A šli. V knihovně už byla paní Máršlová.

  Všichni si sedli ke stolům po dvou. Klára seděla s Alicí. Ke stolu si dali pití a šli si vybírat knížky. Alice si našla hned o princeznách ale Klára si žádnou nemohla najít, a tak procházela knihovnu až došla k úplně zadnímu regálu a uviděla knížku, co úplně zářila a třpytila se. Klára přišla k ní a vzala ji do rukou svítícím písmem na ní stálo, Kouzelné a tajemné světy nadpřirozených bytostí. Klára s knížkou rychle utíkala (i když věděla, že to nemá), rovnou k Alici a když tam už byla, všechno Alici řekla, a tak ji spolu začali prohlížet.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 8. září 2017 ve 13:38.
  SofiR v něm napsala:

  R^:-)Je to moc hezké :->

  Příspěvek z 9. února 2017 v 18:43.
  JRosenbaumova v něm napsala:

  Pro Viky

  Ahoj Viky,
  ta pohádka je moc pěkná.

  JOHANKA44444444444444101010161677252525252626

  Příspěvek z 14. ledna 2017 ve 22:44.
  Michča v něm napsala:

  :-)

  No, přijde mi dost divný aby měli druháci jenom dvě hodiny( Já měla ve druhé třídě nepravidelně pět hodin.) A tak nějak mi připadalo že jsi vše moc popisovala. Sem tam nějaký ten překlep nooo... Jestli ti je tak přibližně 7-9 roků tak to celkem ujde. Každý nějak začínal, tak už to je. Je opravdu viděti že jsi se snažila24. Jinak. Bylo to ohledně toho že to je ASI (Promiň jestli nemám pravdu, to bych se musela podívat ale říkám ASI) tvůj první příběh. Super. Vidíš, já třeba ještě žádný příběh nemám, takže potlesk :-D. A dokonce tu nemám ani článek a to tu jsem 2 roky a 209 dní. Tak tě moje ,,recenze" snad potěšila. Prosím, když tak mi napiš svůj věk buď pod článek, a pokut se stydíš či něco jiného, tak napiš do pošty74. Pomůže mi to k tomu, abych se ti dle věku ,,pod článkem" omluvila za to, že jsem mluvila o překlepech nebo o velkém popisu. Když tak snad budeš mít na svéé ,,Alík" vizitce věk pravdiví, Snad to čteš, pa.