Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Klavírní kurzy

  vydáno  •  hudba

  Letos v červenci jsem se po dvouleté pauze účastnila klavírních kurzů. Co to je a jak to probíhá? Dozvíte se níže.

  Třída na trénink , © notička1999

  Koronavirová pauza mě přivedla k myšlence se po dvou letech opět přihlásit na klavírní kurzy. Celkem jsem zde byla čtyřikrát a moc jsem si je užila.

  Intenzivní klavírní kurzy pořádají o letních prázdninách konzervatoře na různých místech po republice a jsou určeny všem zájemcům od 12 let až po studenty hudby a profesionály. Jedná se o čtrnáctidenní intenzivní výuku zakončenou závěrečnými koncerty účastníků.

  Na začátek kurzů obvykle bývá zahájení a představení účastníků a následuje výuka s lektorem, je to obvykle 5 až 7 lekcí. Na kurzech působí vždy několik lektorů a můžete si vybrat, jestli chcete mít všechny lekce u jednoho z nich, nebo jestli radši chcete hodiny rozdělit. Pokud jsou lekce rozdělené, obvykle se studuje s každým lektorem jiná skladba. Na konci lektoři zhodnotí výsledky práce svých svěřenců a vybraní účastníci si mohou zahrát studovaný repertoár na koncertě na závěr kurzů. Každé kurzy jsou zakončeny hromadným rozloučením s účastníky a předáním certifikátů o účasti.

  Obzvláště v této době, když tři měsíce vzdělávání nefungovalo normálním způsobem, uvítají žáci nové podněty, a kurzy k tomu mohou hodně pomoci. Přinášejí nové podněty, inspiraci a nový pohled na věc. Každý učitel je jiný, má své metody a je fajn vystoupit ze stereotypu a nechat si skladby ohodnotit někým jiným a poslechnout si další podněty a připomínky. Navíc se zde seznámíte s lidmi se stejnými zájmy, se kterými si můžete vyměňovat nápady, postřehy a zkušenosti. Novou zkušeností může být například i koncertování v jiném prostředí.

  Já si vždycky kurzy moc užila, byly pro mě přínosné a všem, kteří se rádi a s nadšením věnují hudbě, je vřele doporučuji.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 22. září 2020 v 19:18.
  Kubik111 v něm napsal:

  pěkný článek, cvičení a hraní na klavír je moc pěkné, sám jsem si to několikrát zkoušel a přiznám se, že to co jsem hrál byla hrůza:-D Babička radši řekla at přestanu hrát, že už radši jde domů;-DO=ok
  Někdo má talent, tomu to jde“:-3

  Příspěvek z 18. září 2020 v 10:59.
  FenečkaEjmi v něm napsala:

  Krásný článek. Taky hraju na klavír ale poslední dobou to docela flákám...

  Příspěvek z 18. září 2020 v 10:17.
  buffy-forever v něm napsala:

  Ahojky, myslíš že je kurz vhodný i pro začátečníky kteří třeba zvládají poznat noty ale neumí akordy a předznamenání? A cena kurzu?