Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Klouboučník

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Zkusila jsem popsat Klouboučníka, doufám, že se můj článek bude líbit.

  Z filmu Alenka v říši divů - Johnny Depp v roli bláznivého Kloboučníka, © Falcon

  Vybrala jsem si Kloboučníka z knihy Alenka v říši divů, která byla zfilmovaná v roce 2010. Kloboučníka hraje Johnny Depp, který hraje také ve filmech Střihoruký Edvard, Piráti z Karibiku nebo Karlík a továrna na čokoládu.

  Knihu napsal Carroll Lewis a film režíroval Nick Willing. Kloboučníkův cíl je zatančit si na den Nádherňajz tanec futromák. Na den Nádherňajz, ale musí Alenka utnout hlavu drakovi Tlachapoudovi, kterého vypustila srdcová královna. Kloboučníkova barva kůže je bílá jako sníh. Vlasy, které zakrývá klobouk, mají zrzavou barvu. Obočí je také zrzavé. Klobouk je ušitý z černé látky a na něm je uvázaná růžová stuha. Oči jsou žluté jako kari a vypadají tajemně. Jsou zvýrazněné moudrou a růžovou linkou. Spodní řasy jsou zvýrazněné bílou barvou a krásně doplňují oči. Nos je dlouhý a úzký. Má výrazné lícní kosti. Růžová ústa ukrývají bílé zuby. Mezi předními zuby je drobná mezera. Obličej připomíná klauna.

  Oděv je ušitý z nejpodivnějších černých látek. Na krku mu visí mašle, která hraje všemi barvami. Šaty jsou sice hezké, ale potrhané. Boty mají barvu hnědou a jsou ušmudlané. Kloboučník je podivín. Má hodně kamarádů, např. Škrýmu, Březňáka, Králíka, tudíž je kamarádský. Rozhodně mu nechybí smysl pro humor. Hodně se zamýšlí. Nejraději má svoje klobouky, které vyrábí. Klobouky mají různé tvary a jsou ušité z nejhezčích látek. Neustále se ptá: „Nevíš proč je havran jako psací stůl?“ Má dobré srdce. Nejradši ze všeho má sice klobouky, ale taky rád tancuje. A tancuje opravdu skvěle, jako Michael Jackson. Chce zničit srdcovou královnu, protože ji nemá rád.

  Tento film i knihu doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy. Je úžasný a Kloboučník se vám bude určitě líbit, protože Johnny Depp hraje tuto postavu opravdu skvěle. K tomuto filmu se ráda vracím, protože vím, že mě nikdy neomrzí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 6. dubna 2017 ve 21:21.
  krisne01 v něm napsal:

  Reakce na dennisvet:

  Díky za ohodnocení. Opravdu si toho vážím, mohla by si výt literární kritička16

  Příspěvek z 3. dubna 2017 v 8:30.
  dennisvet v něm napsala:

  Ahojky,
  Článek zajímavý - není na jedno brdo k ostatním.
  Je vidět snaha a zájem + i nějaké ty znalosti v psaní popisu. Co bych ale poradila je zjistit si pravé názvy (pokud to tedy nebyly překlepy v redakci):
  futromák (špatně) vs futrovák (dobře)
  Škrýma (špatně) vs Šklíba (dobře)

  A na konec ještě jedna poznámka - a to dávat si větší pozor na používání stejných slov + slov "být" a "mít".
  Přeji hodně štěstí do dalšího psaní :)
  Niana