Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Klub tygrů: Ostrov děsivých goril

  vydáno  •  Knihy
  Hlavní postavy Patrik, Biggi a Luk mají svůj detektivní klub Klub tygrů. Jedou za Bigginým strýčkem Marvinem a zrovna před týdnem si Patrik udělal průkaz na řízení plachetnice. Strýček je upozorňoval na to, aby nepluli na blízký ostrov, protože se tam něco stalo, ale strýček nechtěl prozradit co.

  T. Brezina, Případ pro tebe a Klub tygrů, Safari v ohrožení, © Fragment

  Všichni tři byli velmi zvědaví, co se tam stalo a tak se druhý den brzy ráno vydali na ostrov, ale nevšimli si, že se blíží bouřka a tak si v klidu pluli a už se blížili k ostrovu, když najednou přišla bouřka. S plachetnicí museli zakotvit u ostrova a jít se před bouřkou schovat. Protože to byl opuštěný ostrov nacházela se zde pouze jedna jeskyně, do které se schovali. V jeskyni viděli stopy, ale nevěděli čí. Také slyšeli velmi hlasitý řev neznámého zvířete. Bouřka přestala a tak se vydali ven z jeskyně, ale najednou za sebou viděli gorilu s lesklou srstí.

  Tygři chtějí z ostrova odplout, ale plachetnice je převrácená na bok a nedá se zvednout, ale naštěstí se z přístavu blížil motorový člun. Děti na sebe pouze upozornili a už jeli zpátky do přístavu, kde na ně čekal strýc Marvin. Strýc Marvin je policista a právě teď musí řešit tři případy ukradených drahých šperků, které má na svědomí „Černý stín“. Biggi si v novinách všimla obrázku jedné z okradených a měla u sebe vyfocen přívěšek, který Tygři našli na ostrově. Teta dětem prozradila,ž e na ostrově prý zemřel známý spisovatel, kterého nejspíš utopila gorila, o které píše ve svém románu.

  Tygři se v noci vydali opět na ostrov a Biggi tvrdila, že cestou viděla mořskou příšeru. Ostrov prohledali a zjistili, že gorily jsou lidé a také díky kouři z komína zjistili, že pod zemí je tajný úkryt. Zjistili, že gorily jsou Jula Jonesová asistentka toho slavného spisovatele, která chtěla ostrov uzavřít a sám spisovatel Ray Clarice, který je také „Černý stín“. Nakonec Biggi o všem řekla strýčkovi Marvinovi, který byl povýšen a vše dopadlo dobře.

  Tato knížka se mi velmi líbila a budu velmi ráda, když mi napíše jak se kniha líbila vám.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!