Alíkovina

Kluci holky a Stodůlky

vydáno  •  Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Ahoj, bylo by mi potěšením, kdyby sis přečetl/a můj článek o bezvadných knihách Kluci holky a Stodůlky 1,2, který bude na několik dílů.

Dárky z Albatrosu, © Alík

Tento bude hlavně o první knize. Knihy mi dala moje maminka, že jí je četla babička, když byla malá, a později si je četla sama.

Knížky napsala Eva Bernardinová, ilustrovala Alena Ladová a vydal Albatros. Knížky jsem četla. Vypráví o rodinách Voříškových, Rybářových a Doubkových. Voříškovi mají dvě děti. Mladší Aničku a staršího Honzu. Rybářovi mají Pepíka a Doubkovi mají Láďu. Honza, Pepík a Láďa chodí spolu do třídy do Stodůlkovské školy. Anička chodí také do Stodůlkovské školy.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 27. září 2015 v 17:42.
Lipuska v něm napsala:

Reakce na Norrora:

Proč by měly nadávat vždyť stodůlky jsou na praze 5

Příspěvek z 31. srpna 2015 ve 22:58.
Kábéčko v něm napsal:

KHS

Láďa a Pepík mají taky sourozence, ne?

Příspěvek z 23. srpna 2015 v 19:29.
Norrora v něm napsal:

Moje mini-recenze

Reakce na konemy:

Přesně, moje slova. Nevadí, zkusím improvizaci...


"Kniha vypráví příběh dvou sourozenců, Aničky a Honzy, kteří se sice pořád hádají, ale vlastně by bez druhého nemohli žít. Každý z nich má své vlastní problémy, ať už ve škole nebo s kamarády. Svorně nadávají na Pražáky, účastní se pálení čarodějnic, maškarního průvodu, Honza se svou partou odnaučuje spolužáka kouřit cigarety jednou provždy, o něco mladší Anička se zase usmiřuje se svou nejlepší kamarádkou Danou...
Půvabné ilustrace ucelují dojem z celé knihy. Rozhodně bych ji doporučila všem dětem, které nepotřebují příběhy plné magie a sci-fi vymožeností, ale zajímá je i literatura, čtená našimi rodiči."


Takhle nějak?