Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha. Dobrodružství Amy Webberové

  vydáno  •  Knihy
  Ano, je to kniha, kterou se snažím napsat. Píši to sem, protože se vás chci zeptat, jestli je to hezké. Nevím, jak se vám to bude líbit. Mně se to líbí, ale jak víme, každý má jiný vkus. Ještě nevím, jak přesně se ta kniha bude jmenovat, ale prozatím to pojmenujeme Dobrodružství Amy Webberové.

  Cotoni na procházce, © Bestofcoton.unas.cz

  Nádherný a tajemný kluk

  Byl deštivý den, a tak si Amy četla její oblíbenou knihu o vílách. Zbožňovala víly. Její nejoblíbenější byla Sněženka. Přála by si, aby se jednoho dne také takovou stala. Aby se nádherné, sněhově bílé třpytící šaty leskly na ní, a ona musela bojovat s čarodějnicí, která začarovala celý Sněhový les a s ním všechna zvířátka.

  Čtení už ji omrzelo, a tak si začala povídat sama se sebou. S kým jiným, když neměla s kým. Rodiče byli v práci a babička zemřela před půl rokem. Ráda by si někoho pozvala k sobě domů, ale neměla žádné kamarády. O tom domě, kde bydlela, se totiž povídalo, že v něm straší.

  Před 13 lety, přesně, když se Amy narodila, v tomto domě totiž zabili jejího dědečka. Nikdo nikdy nenašel jeho vraha, ale vypráví se, že dědečkova duše se vrátila, aby se pomstila. Amy to považovala za nesmysl. Proč by se někdo někoho měl bát, když bydlí jenom v domě, kde se stala vražda. To Amy nepochopila. Navíc, její rodiče měli spoustu přátel, a také bydleli v tom domě.

  Amynina jediná kamarádka, byla Elizabeth. Byla to malá roztomilá a statečná fena, která byla vždy u své paničky, aby jí v případě nouze zachránila. Jak si tak Amy povídala sama se sebou, najednou se za okny ozve rachot kol, jak drncají po děravé silnici. Auto najednou zastavilo u sousedního domu. Když se tak Amy dívala, kdo to přijel, spatřila, jak z auta vystoupil chlapec se psem, dívka a zřejmě jejich rodiče. Chlapec Amy hned padl do oka. Mohl být tak stejně starý, jako Amy. Hodili by se k sobě. Její dlouhé rovné vlasy, které měla vždy v ohonu, a jeho rozčepýřené vlasy. Oba měli vlasy barvy havraní černé. Co Amy ale na chlapci zaujalo nejvíce, byly jeho třpytící se oči, které se nedaly, přehlédnou ani v tom dešti. Podíval se jejím směrem, a zamával na ní. Jak si jí přes ten déšť mohl všimnout?

  Nad tím záhadným chlapcem přemýšlela celý další den. Už bylo hezké počasí, a tak se rozhodla vzít Elizabeth na procházku. Jak tak šla vedle sousedního domu, tak se za ní najednou ozvalo: „Ahoj.“ Amy se otočila, a uviděla ho za sebou. Opravdu měl krásné havraní vlasy, jako Amy. A jeho ebenově černé, třpytící se oči se nedaly přehlédnout. „A-ahoj.“ Odpověděla rozpačitě Amy. „J-já jdu na procházku se svým psem. Nechceš se přidat? Včera jsem si všimla, že máš taky jednoho psa.“ Zeptala se Amy. „Moc rád se k tobě přidám. Rád bych se o tobě dozvěděl něco víc.“ Došel si tedy pro psa a šel s Amy.

  Dlouho šli vedle sebe mlčky. Za chvíli se Amy odhodlala a zeptala se ho: „Jak se vlastně jmenuješ, jestli se smím zeptat?“ „Jmenuji se Jeremy.Ty jsi Amy. A tohle je tvůj pes. Je to fena a jmenuje se Elizabeth. Můj pes je Border Kolie a jmenuje se Dragy. Je mi 13 a tobě je taky 13, nemám pravdu?

  „Páni, jak to všechno věděl?“zeptala se Amy sama sebe. „Prostě jsem si tipnul.“ Odvětil Jeremy, jako by jí četl myšlenky. Začínalo jí to připadat opravdu divné.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 5. října 2018 v 19:37.
  číča800 v něm napsala:

  Mooc hezke bude pokracovani?

  Příspěvek z 16. června 2017 v 17:15.
  Gattina v něm napsala:

  Boží! Rychle piš další!:-D

  Příspěvek z 14. června 2017 v 19:56.
  AklachimCZ v něm napsala:

  Ráda si přečtu pokračování, napsané je to vážně hezký!R^$>