Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha: Doktor Proktor a prdící prášek

  vydáno  •  Knihy
  Tuhle knížku jsem dostala od kamarádky k narozeninám. Moc doporučuji si ji přečíst. Hlavními hrdiny jsou Bulík, Líza, Doktor Proktor, Truls a Trym, pan Trán a Velitel. Do domu se přistěhuje nový soused. Je jím malý zrzavý klučina.

  Líza se původně dívala, jestli se do domu nepřistěhovalo nějaké dítě. Bulík byl ale tak malý, že ho napoprvé přehlédla. Z druhé strany Bulíkova domu bydlel skoro šílený profesor Doktor Proktor. Původně měl vynalézt prášek proti senné rýmě, ale z toho se vytvořil prdící prášek. Bulík ho otestoval a zjistil, že má následující výhody: nesmrdí, udělá skvělý zvuk a skvěle se při tom zasmějete. Bulík při svém prvním testu ztratil rovnováhu a roztrhl si kalhoty. Pojmenovali ho Normální Prdící Prášek Doktora Proktora.

  Další den za Proktorem přišel i s Lízou. Tentokrát mu Proktor připravil helmu, chrániče a děravé kalhoty, které měly na zadku rybářskou síť. Doktor Proktor trochu pozměnil složení, takže měl prášek ještě silnější účinek, než předtím. A protože ho nikdo nehlídal, vzal si Bulík místo čajové lžičky polévkovou a vylétl do vzduchu. Líza a Proktor byli zoufalí, protože nevěděli, kde ho hledat. Protože měl prášek takto silný účinek, pojmenovali ho Prdonautní Prášek Doktora Proktora a poslali ho do NASA.

  Jednoho dne dvojčata Truls a Trym zastavila Lízu s Bulíkem a požadovala po nich prdící prášek. Bulík řekl, že žádný nemá, ale protože jim vyhrožovala, dal jim Prdonautní Prášek Doktora Proktora a dvojčata vyletěla do vzduchu. Žalovala tatínkovi a ten zažaloval Doktora Proktora. Bulík se za něho postavil a tak oba skončili v nejhorší cele, v cele smrti. Navíc se blíží největší svátek, 17. květen, na který pan Trán a jeho synové Truls a Trym plánují ukrást všechen prdící i prdonautní prášek z Proktorova sklepa.

  Podaří se Bulíkovi a Proktorovi uniknout z cely? A jak dopadne krádež? To si už můžete přečíst.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 12. září 2017 v 16:07.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Boží knížka četla sem všechny čtyři jedna lepší než druhá

  Příspěvek z 7. října 2014 v 6:50.
  maklinda v něm napsala:

  doktor proktor

  jéé tu knížku zrovna teť čtu a opravdu je dobrá pučím si i další díly 4262116