Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha je můj kamarád

  vydáno  •  Volný čas doma · Knihy
  Vložit se do děje poutavé knížky, objevovat s hlavním hrdinou jeho příběh a čekat, jak to celé dopadne. Neznám na dlouhé zimní večery nic kouzelnějšího.

  (ilustrační snímek) - dítě, kniha, radost, © Alík

  Mým velkým koníčkem jsou knížky. Mám ráda jejich vůni, když v nich listuji a vybírám si v knihkupectví, kterou knížku si koupím. Mám ráda knížky o přírodě, zvířatech, encyklopedie, o koních, ale také knížky s poutavým, humorných nebo napínavým příběhem.

  Je krásné otevřít knížku a začít prožívat děj s hlavním hrdinou. Dozvědět se, jaký hlavní hrdina vůbec je, co prožívá, jaké má starosti a radosti. Myslím, že ve většině příběhů se najde každý z nás.

  Má láska k četbě začala velmi brzo, protože mi maminka každý večer četla pohádky na dobrou noc.Když jsem začala chodit do školy a naučila se číst, mou zálibou se stala četba.

  Čtu velmi ráda, protože čtení mi dodává novou slovní zásobu, ale také lepší vyjadřování a rozvíjí mou fantazii. Je lepší si otevřít knížku, než sedět celý den u počítače a hrát bezmyšlenkovitě kdejaké počítačové hry.

  Nyní čtu i své malé sestřičce, která s úžasem poslouchá a hledí na obrázky. Knížka se stala mým dobrým kamarádem, mám jich už plný regálek. Stále mi přibývají nové a nové a já se s nadšením pouštím do nového čtení.

  Tak se zkuste třeba místo koukání na televizi otevřít knížku, začíst se do poutavého děje a třeba zjistíte, že je to mnohem radostnější, než se jen tak válet na gauči. Čtení v každém z nás vzbuzuje naději, radost a dobrou náladu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 7. února 2015 v 8:24.
  Ariana-cz v něm napsal:

  čtení

  Milují čtení, a s tou knihovnickou máš pravdu mě už začíná docházet místo 2516

  Příspěvek z 4. února 2015 ve 22:12.
  elissssa v něm napsal:

  je to super

  miluju čtení, vždycky mi zvedne náladu 21

  Příspěvek z 2. února 2015 v 18:10.
  matisek005 v něm napsal:

  Čtu knihy

  Naprosto souhlasím 44. Hodně čtu. Mám rád všechno co se dá čist.