Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha: Musela jsem zemřít

  vydáno  •  knihy
  Kniha začíná tím, jak hlavní hrdinka vypráví o svém dětství, rodném městě, rodičích, chůvě a její dceři, o svém hinduistickém náboženství (po smrti se člověk opět narodí).

  Kniha začíná tím jak hlavní hrdinka vypráví o svém dětství, rodném městě, rodičích, chůvě a její dceři, o svém hinduistickém náboženství (po smrti se člověk opět narodí).

  Základní školní vzdělání Anita dostala na katolické škole, vedené jeptiškami. Anita si tedy začne uvědomovat rozdíly mezi jednotlivými náboženstvími. Tam si najde kamaráda Josefa, který ji doporučí ať chodí každou neděli do kostela, jako každý řádný křesťan. Josef nedokázal pochopit, že Anita vyznává jinou víru než on. Maminka Anitě poví, ať se za svou víru nestydí a všem přizná svou víru (Náboženství není jen pravda, je to jen cesta). To však Anitě ve škole způsobilo další problémy, a tak se její rodiče rozhodli přeložit jí do školy Island School-britská škola.

  Tam však Anita začala mít další a další problémy, ostatní děti se jí začali vysmívat za její barvu pleti, nikdo se s ní nechtěl bavit. Anita začala mít pocit že nikam nepatří. V době puberty šikana postupně upadala, až zcela zmizela. Ale rodiče jí zakazovali chodit se spolužáky ven či na různé akce, chtěli ať se s jejich dcery stane správná Indka. Na lekcích védánty - studium posvátných textů, si našla pár kamarádů a konečně se cítila, že někam zapadá. Proč to tak nemůže být i ve škole?

  Anita se rozhodne prohlubovat svou víru. Podle hinduistické víry si každá dívka po dokončení střední školy musela najít partnera do tzv. domluveného manželství. To Anita samozřejmě nechtěla, ba naopak! Chtěla po střední škole dál studovat na vysoké škole fotografie a grafický desing a následně procestovat Evropu „s batohem na zádech“! To ji však otec nechtěl dovolit. Za pár dní ji totiž čekalo její první setkání s potencionálním ženichem, které dopadlo katastrofou!

  Ale hned s dalším, pohledným nápadníkem si Anita padne do oka. Tak se tedy zasnoubí a všichni jsou šťastni, že to šlo tak rychle! Čím blíž byl datum svatby, tím víc si Anita byla jistá, že se provdat nemůže, prostě na to není připravená. Tak tedy svatbu odvolala, a to způsobilo, že ji celá kolonie začala pomlouvat. A tak se tedy Anita rozhodla, že na čas odjede ze svého domova, dokud se situace trochu neuklidní. Po čase přijede nazpět s dobrou správou. Konečně si našla práci, její pozice zahrnovala asistenci manažerovi a prodej+propagaci zboží. Její otec z toho moc nadšen nebyl, podle něj se každá správná žena má starat o muže a být v domácnosti. Anita je však tvrdohlavá a pevně si stojí za svým! Tak se tedy začne rozvíjet její celkem slibná kariéra. Jednoho večera si vyrazila se svou kamarádkou Nain, na skleničku do jednoho prosperujícího baru. Tam jí Naina představí svého kamaráda Dannyho Moorjaniho.

  Anita a Danny se do sebe na první pohled zamilují. Vymění si telefonní čísla a domluví si další schůzku. Na dalších schůzkách se Danny a Anita začali více poznávat a po čase spolu začali chodit. Jednoho dne ji Danny požádá o ruku. A Anita pozná, že právě Danny je ten muž, kterého tak dlouho hledala!! Konečně našla spřízněnou duši. Zhruba po 2 měsících od jejich zasnoubení se Anita od své maminky dozví, že její tatínek náhle zemřel! To Anitu dost raní! A je jí líto, že tatínek neuvidí její svatbu. Další měsíce pro Anitu byli truchlivé a připravovací zároveň. Maminka Anity se snažila mladému páru se vším pomáhat, jak to jen šlo, aby odvedla pozornost od bolestivé ztráty manžela.

  Dne 6. prosince byla svatba konečně do detailů připravená. Konala se nedaleko jejich oblíbené pláže Deep Water Bay. O několik let později se přestěhují do prostorného bytu na okraji Honkongu a pořídí si psa. Jednoho dne ji náhle propustí s práce a Anita je nucena najít si novou. Tu našla u firmy pro přistěhovalce, ale pro Anitu to nebylo to pravé ořechové. Navíc ji sousedé začali „pomlouvat“, že ještě nemají děti. Anita se na to ještě necítila být připravená! Jednoho dne Anitině kamarádce diagnostikovali rakovinu. A po pár měsících i Dannymu švagrovi. Anita z toho byla vyděšená, a začne studovat vše o rakovině. Ale to ji moc nepomohlo - spíš naopak! Anita se rozhodne, že si taky zajde na vyšetření. Nedávno si našla bulku na pravém rameni a to ji dost zneklidňovalo (koho taky ne)!!

  26.dubna si i s Dannym jela pro výsledky testů. Anita věděla, že doktor pro ni nebude mít dobrou zprávu! A taky že ne. Doktor ji poví, že má rakovinu ve fázi 2A. Anita z toho byla rozhozená a odmítala chemoterapii. Protože viděla, co léčba dělá s tělem její kamarádky Soni a doufala, že existuje i jiné a lepší možnosti léčby. Tak se tedy rozhodla, že odjede do Indie učit se jógu a ájurvedu.

  Po tomto cvičení se Anitě zdálo, že je opět zdravá a cítila se mnohem lépe. Její blízcí však tuhle cestu léčby neuznávali a nevěřili jí a tak jí začali radit své vlastní postupy léčby. Tím se Anitin stav začal opět zhoršovat! Při jedné z kontrol, jí lékař oznámil, že jí zbývají tak 3 měsíce života. Anita cítila, že přichází konec, už se neobešla bez kyslíkové bomby, pohybovala se jen na invalidním vozíku.

  Jednoho dne Anita upadla do kómatu. Její manžel neváhal ani vteřinu a hned ji odvezl do nemocnice, kde už na ně čekal tým výborných specialistů. Tamější doktorka Dannymu poví, že to s jeho ženou nevypadá dobře a že se musí smířit s tím nejhorším! To všechno Anita podvědomě sledovala a vůbec netušila o kom to ta žena mluví, ona se přece cítila skvěle a už jí nic nebolelo, byla zdravá! Danny se z té zprávy sesype, není připraven se své manželky vzdát!! Ona se mezitím loučí se svou maminkou, bratrem i s manželem Dannym.

  Postupně však začne potkávat lidi, kteří už nejsou mezi námi. Třeba svého tatínka, kamarádku Soňu. Začne všechno vnímat jinak, než na Zemi, nepoužívá vůbec fyzické smysly, ale nějaký, který nedokázala popsat. Ale naprosto ji fascinoval. A najednou ji vlastně začalo docházet, proč trpěla rakovinou a pochopila velkolepost svého já. Náhle se tam objeví její otec a dá ji na vybranou. Buď se vrátí do svého pozemského těla nebo zůstane s ním, ale už se nebude moct nikdy vrátit zpět!! Anitě došlo, že když se vrátí, lékaři na jejím těle nenaleznou už žádné stopy zákeřné nemoci, uzdraví se! Na cestu zpátky na Zem ji doprovází její tatínek a kamarádka Sonia.

  Druhého dne se kolem 4 hodiny odpolední konečně probudila, obklopena všemi svými blízkými. Všechny orgány v těle jí opět začali fungovat, po rakovině nebylo ani stopy, což je nemožné ale Anita věděla své. Všichni z jejího uzdravení byli paf a nechtěli tomu věřit!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 29. dubna 2018 v 19:45.
  dennisvet v něm napsal:

  Páni! Moc zaujalo, pěkná recenze!

  Příspěvek z 29. dubna 2018 v 17:35.
  Sianna v něm napsala:

  hezké

  viky290 v něm napsala:

  Reakce na šťěnátko2015:

  určitě doporučuju! a dik 25