Alíkovina

Kniha o zvířeti – Pučálkovic Amina

vydáno  •  Knihy

Jedná se o vyprávění o Amině, kterou našla rodina Pučálků poté, co odjel cirkus, a nevyklubal se z ní pes, ale žirafa.

ZOO Lipsko, © Mari1

Poštovní tajemník Pučálka měl úplně normální rodinu, která čítala pět členů - kromě něj ještě jeho žena a pak tři malé děti - Vašek, Růženka, Libor. Jednalo se celkem o tichou, nenápadnou a klidnou rodinu, ovšem jen do jistého momentu.

Jednoho dne, byla to středa, minimálně tedy podle samotného pana Pučálky, vzal děti a šli se projít. Došli až k místu, kde momentálně viděli cirkus. Ten však odjel a zůstal po něm takový jemný nepořádek. Procházeli se v místech, kde byly vidět stopy po zvířatech, která tu s cirkusem také byla. Najednou se dala Růža do velkého křiku. Pan Pučálka se lekl, že se jeho dítěti něco špatného děje, ale kdepak.

Růža našla štěňátko. Děti uprosily tatínka, aby si ho vzaly domů, ale když se rozčilená maminka ptala, čí to byl nápad, děti ukázaly svorně na tatínka, i když to nebyla pravda, a tak to pan Pučálka slíznul od své jinak klidné ženy. Avšak nakonec si štěně oblíbili všichni a pojmenovali ho Amina.

Pan Pučálka se nejdřív domníval, že Amina je bernardýn, a to i přes to, že o psech toho věděl tolik jako koza o petrželi, jak se říká. Brzo se mu tato teorie, kterou neochvějně prosazoval, začala bortit.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 16. června 2019 v 9:15.
magdička8 v něm napsala:

Četli jsme to ve školeR^

Příspěvek z 16. června 2019 v 8:13.
marbo1212 v něm napsala:

Pěkný článek $>