Alíkovina

Kniha, příběh ze středověku

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Rozhodl jsem se napsat knihu, i když mi je teprve deset. Představuji vám fantasy Shadow of Lizard, Stín Lizarda.

západ slunce nad mořem na Kypru, © CK Invia

Kniha je o čarodějích ze středověku: Král země Lizard používá kouzelné náramky s diamanty a je nespravedlivý k celému království.  Má nevlastního syna Svilarda (později Svila) a hodlá se s ním pomstít Velkému Mágovi. Lizard ví, že má sílu na to, aby ho svrhnul z trůnu, ale Svilova matka se Svilem uteče.

Velký Mág ho po několika letech najde už bez matky a vycvičí ho na silného čaroděje. Také sežene potomky čarodějů a založí ,,Školu Mágů“. Lizard zabere část jiné země a na ní pěstuje ohavné skřety - Gundarny.

Poté zabije Velkého Mága a Svil musí bránit Školu Mágů. To se mu nepovede a tak se všichni čarodějové rozutečou. Poté Svil brání Princeznu nového krále Radgenu - jeho rodné země.

Tak se pár čarodějů shledá a sledují Lizardovi čarděje přes moře až k Lizardově hoře. Tam vidí obrovský most přes jedno moře, ale druhé moře mezi zemí, kde Lizard buduje skřetí armádu a Radgnem je moc velké, ale ne na obrovský tunel. Tím se Svil a čarodějové dostanou do Radgenu, aby včas oznámili příchod 60.000 skřetů. Naštěstí Radgen podpořily i jiné země, takže má dobro polovinu toho, co zlo. Dokáže Svil zastavit Lizardovu armádu?

Toto byl popis celých šesti dílů, zatím píšu první. Tak neváhejte a pište, je to zábava.

Autor: (10 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 10. února 2015 v 19:50.
Syr9 v něm napsal:

Děkuji za pochvalu

Je od vás hezké, že mě chválíte, přečtěte si třeba alíkovnu piráti vesmíru. To by mělo být tentokrát sci - fi. Tyto dva žánry příběhů mám nejradši. K tomuto příběhu mě motivoval Pán Prstenů. K povídce piráti vesmíru ( zatím to není znát ) mě motivovalo Star Wars. Děkuji.4

Příspěvek z 10. února 2015 v 15:56.
Radomír-cz v něm napsal:

Wow!!!

Ahoj, krásný příběh. Já se taky, ikdyž jde to obtížněji napsat taky příběh, fantasy.826214

Příspěvek z 8. února 2015 v 16:17.
klarimar v něm napsala:

Super

Hezké taky chci napsat něco z mého dnešního snu. Pod názvem Princezna z Elronu 1. Díl Temný lord. Druhý ponese název Ve válce. Někdy o tom napíšu