Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha - Spící město

  vydáno  •  Knihy
  Dneska vám povím o jedné knize.

  Spící město, autor Martin Vopěnka, © Mafra

  Proč zrovna tuto knihu? Začala jsem jí číst včera, tedy den předtím než tohle píšu. Jsem skoro na konci a tato kniha mě hodně zaujala a tak jsem si řekla, že vám k ní něco napíšu.

  Začalo to tak, že jsme šli s kamarádkou do knihovny a já zahlédla tuhle knihu. „Jé Naty, podívej co jsem našla.“ „Co zase?“ Našla jsem knihu Spící město od Martina Vopěnky. Na tuhle knihu jsem četla upoutávku cca před rokem a půl. Tahle kniha mě bavila a tak jsem si jí tedy půjčila. A včera jsem jí začala číst:

  Zkrácený děj: Ráno se probudí děti - sourozenci Sam, Kristýna, Ema a Kryštof. Udělají si snídani a rozhodnou se, že uklidí celý byt. Po úklidu rodiče pořád spí. Tak si udělají oběd a jdou ven na hřiště. Cestou na hřiště slyší brečet malého Pavlíka ze sousedství.

  Na hřišti potkají partu puberťáků, co kouří a od nich se dozví, že všichni rodiče spí a nikdo neví, kdy se probudí. Děti utíkají domů. Doma nejde elektrika a tak se rozhodnou zavolat na tísňovou linku. Tam jim řeknou, že se nemají bát všichni rodiče usnuli a nadace červený křiž jezdí po městě pro děti. Pustí si televizi a tam nejde program první ani druhý, jde až třetí, kde vyzývají všechny, co nemají děti, ať pomáhají dětem, které jsou obzvlášť malé a můžou bez jídla umřít.

  Ať děti vozí do nejbližší školy. Najednou si vzpomenou na Pavlíka a běží mu pomoct. Pavlík jim neotevírá dveře, protože jsou zamčené. Tak se děti snaží dostat na balkon. Nejde jim to, tak zavolají mladé lidi a ti jim pomůžou.

  Je to celkem dlouhý příběh, tak pokud chcete pokračování mojí zkrácené verze tak mi napište a pokud vás kniha zaujala a chcete vědět, jak to všechno dopadne, tak si jí určitě přečtěte!! Kniha má 270 stránek.

  Já se s vámi prozatím loučím a u dalšího článku papa.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 16. prosince 2016 v 10:48.
  missanek125 v něm napsal:

  ztracani v čase

  je to super kniha která je zajímavá tím že se martin stratí v čase a tam potká žvanilku která se také ztratila v čase a potká tam svoji babičku jako dítě  ale martin se potom vrátí  do budoucnosti  a všechno bude super.