Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kniha Vzdušné zámky

  vydáno  •  Volný čas doma · Knihy · Vztahy
  Hetty Featherová se jako malé miminko dostala do nalezince. Odložila ji tam matka. Do svých pěti let je Hetty u pěstounů, ale poté se musí malá rusovláska vrátit zpět do nalezince. Vydrží nápor zlých vrchních sester a podaří se jí zjistit, kdo je její pravá matka?

  Autorka: Jacqueline Wilsonová
  Ilustrace: Nick Sharratt

  Hetty všichni odsuzují kvůli jejím zrzavým vlasům, kromě sestry Winnie. Ta se o Hetty řádně stará a je její nejoblíbenější sestřičkou.

  Hetty je z nalezince poslána do pěstounské rodiny Cotonových, kde se seznamuje se svoji novou rodinou. Milovaným bratrem Jemem a ostatními.

  Když ji ještě jako miminko veze drožkař ke Cotonovým, má vedle sebe druhé miminko, svého nevlastního, ale milovaného bratra Gideona.

  Hetty je divoká, má mnoho energie a je drzá. Jem se o ni stará jako o vlastní sestru a z celého srdce ji miluje, stejně jako Hetty jeho. Gideon je rozvážný, ustrašený a bojí se téměř všeho.

  Jednoho dne se Hetty rozhodne zjistit, kdo je její vlastní matka a když s Jemem potají vejdou do cirkusu, Hetty se rozhodne, že její matka je určitě rusovlasá krasojezdkyně Madame Adelina. Hetty si ji zamiluje a nepřestává milovat onen cirkus. Hetty svoje pěstouny miluje, ale všichni ví, že se stejně jednou do nalezince vrátit musí.

  Když se Hetty musí vrátit zpět do nalezince, stává se oblíbeným terčem posměchu nejen u ostatních děvčat, ale i vrchních sester. Jedinou její útěchou je sestra Winnie, která je Hettyina učitelka a také milá kamarádka. Když do nalezince vejde nová kuchařská pomocnice Ida, má Hetty o kamarádku navíc. Na Zlaté jubileum Královny Viktorie Hetty uteče od průvodu a jde hledat svůj cirkus z dětství.

  Zjistí Hetty, kde se skrývá největší láska a kdo je její pravá matka? Přečtěte si knihu Vzdušné zámky a zjistěte to.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 2. září 2018 v 10:23.
  číča800 v něm napsala:

  jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla!

  Příspěvek z 1. května 2014 v 19:46.
  pohádka02 v něm napsal:

  :-DDDDD

  Už jsem to četla a je to boží...... už jste četli Nejdelší velrybí píseň, můžu jen doporočit.19

  Příspěvek z 29. dubna 2014 ve 20:21.
  skipikvido v něm napsala:

  Četla jsem všechny 3 díly a několikrát.....

  Je to dobrý přečtený v průměru za hoďku a půl...jako všechny knížky od Wilsonový...( a to jsem od ní četla všecny,některý byli na 1h a jiný na půl h)