Alíkovina

Knihovna - nuda nebo zábava? + kvíz

vydáno  •  Kultura
Někdo myslí, že v knihovně je nuda, někdo je zase proti, jiný zavítá do knihovny jen když prší, aby nepromokl. A věřte nebo ne, v knihovně je zábava!

© Radkaa

Když jsme se s kamarádkami jednoho dne rozhodly, že budeme chodit každý pátek do knihovny, ještě jsme netušily, že v knihovně budeme sedět dvaapadesátkrát v roce, jednu hodinu a dvacet minut!

Nejdřív se nám to moc nezamlouvalo, ale když jsme uviděly Niki, jak přiběhla s tou nejsuprovější knížkou z knihovny, změnily jsme názor z nudy na zábavu. Dokonce Tery, má druhá kamarádka, našla snad tisíce bezvadných knížek.

Čtu, čteš, čteme...

Jak se vyznáš v knížkách pro děti, to můžeš zkusit v čtenářském kvízu

Nakonec jsme zjistily, že v této knihovně nejsou jen knihy, ale i zajímavé časopisy! Musela jsem do knihovny nosit nejen svou školní tašku, ale i tašku na knihy. Nejednou se stalo, že jsem táhla deset knih a deset časopisů, což je maximum toho, co jsem si mohla vypůjčit.

Od té doby, co pravidelně navštěvujeme knihovnu, se nám zlepšily známky v přírodovědě a vlastivědě. Zkrátka: vždy, když přečteš knihu, jsi o krůček blíže k samým jedničkám!

S kamarádkami chodíme do Městské knihovny v Rychnově nad Kněžnou, oddělení pro děti. Je to opravdu hezká knihovna! Máme tam spousty oblíbených knih. Například
Jak pořádat mejdany a jiné holčičí srazy, Začarovaná třída, Nebezpečný chat, Podvod při castingu.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (21)

Příspěvek z 22. ledna 2010 v 18:32.
kiki_simralka v něm napsal:

knihovna je fajn!!

já chdím do knihovny každý čtvrtek se například odreagovat od školy, ale taky si tam vždy, každý týden půjčím 32 knížek!!! a stihnu je přečíst za jeden týden v pohodě....a mmoje oblíbené knihy jsou také podvod při castngu a nebezpečný chat!!16

Příspěvek z 13. prosince 2009 v 16:57.
teresanowak v něm napsal:

teresanowak

ja osobně chodim do knihovny a  mam to tam strašně rada101010444

Příspěvek z 21. listopadu 2009 v 19:52.
sarach27 v něm napsala:

Reakce na sej:

To je fakt hustý!
A jak to nosíš domů?