Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihovna - nuda nebo zábava? + kvíz

  vydáno  •  Kultura · Kvízy · Knihy
  Někdo myslí, že v knihovně je nuda, někdo je zase proti, jiný zavítá do knihovny jen když prší, aby nepromokl. A věřte nebo ne, v knihovně je zábava!

  © Radkaa

  Když jsme se s kamarádkami jednoho dne rozhodly, že budeme chodit každý pátek do knihovny, ještě jsme netušily, že v knihovně budeme sedět dvaapadesátkrát v roce, jednu hodinu a dvacet minut!

  Nejdřív se nám to moc nezamlouvalo, ale když jsme uviděly Niki, jak přiběhla s tou nejsuprovější knížkou z knihovny, změnily jsme názor z nudy na zábavu. Dokonce Tery, má druhá kamarádka, našla snad tisíce bezvadných knížek.

  Čtu, čteš, čteme...

  Jak se vyznáš v knížkách pro děti, to můžeš zkusit v čtenářském kvízu

  Nakonec jsme zjistily, že v této knihovně nejsou jen knihy, ale i zajímavé časopisy! Musela jsem do knihovny nosit nejen svou školní tašku, ale i tašku na knihy. Nejednou se stalo, že jsem táhla deset knih a deset časopisů, což je maximum toho, co jsem si mohla vypůjčit.

  Od té doby, co pravidelně navštěvujeme knihovnu, se nám zlepšily známky v přírodovědě a vlastivědě. Zkrátka: vždy, když přečteš knihu, jsi o krůček blíže k samým jedničkám!

  S kamarádkami chodíme do Městské knihovny v Rychnově nad Kněžnou, oddělení pro děti. Je to opravdu hezká knihovna! Máme tam spousty oblíbených knih. Například
  Jak pořádat mejdany a jiné holčičí srazy, Začarovaná třída, Nebezpečný chat, Podvod při castingu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 22. ledna 2010 v 18:32.
  kiki_simralka v něm napsal:

  knihovna je fajn!!

  já chdím do knihovny každý čtvrtek se například odreagovat od školy, ale taky si tam vždy, každý týden půjčím 32 knížek!!! a stihnu je přečíst za jeden týden v pohodě....a mmoje oblíbené knihy jsou také podvod při castngu a nebezpečný chat!!16

  Příspěvek z 13. prosince 2009 v 16:57.
  teresanowak v něm napsal:

  teresanowak

  ja osobně chodim do knihovny a  mam to tam strašně rada101010444

  sarach27 v něm napsala:

  Reakce na sej:

  To je fakt hustý!
  A jak to nosíš domů?