Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihovna? Opruz na entou!

  vydáno  •  Knihy · Internet · Kamarádství
  Každý si občas něco přečte. Ať už komiks, nebo normální knížku. Já čtu moc ráda, ale ne každý se mnou souhlasí. O prázdninách u babičky jsem se skoro každé ráno vydávala ke kamarádce Verče, která bydlí od babiččina domu asi pět kroků.

  © Radkaa

  Fotogalerie

  Když jsem přišla, sedly jsme si k počítači a "surfovaly". Po chvíli jsem se zaptala: "Nepůjdeme ven?" Ale kamarádka se ne a ne hnout od počítače. Tak jsem si v její polici vzala knížku a zatímco ona marnila čas na počítači, já si zatím v rohu pokoje v klidu četla.

  Odpoledne jsme šly na zmrzlinu, ale cestou nás zastavila kamarádka z vesnice. Vyptávala se nás, co jsme dělaly, s kým jsme si chatovaly nebo jaké drby jsme slyšely. Kamarádka Verča ji hned začala aktivně vykládat, co na internetu zjistila. Ale nedalo jí to a zmínila se o mém otravování jít ven a četbě místo počítače.

  Kamarádka z vesnice se začala popadat za břicho. Vysmívala se mi a zeptala se, jestli chodím do knihovny? Samozřejmě, že jsem kývla. A to bylo hotovo! Byla jsem pro ni za absolutního šprta, co jen sedí v knihovně a čte.

  Nejdříve mě její výsměch docela mrzel. Ale po pár dnech jsem si uvědomila, že by se spíš měla vysmívat sama sobě, protože ten, kdo nečte, nic se nedozví!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (74)

  Příspěvek z 27. května 2012 ve 23:10.
  kubin78910 v něm napsal:

  Happy souhlasí

  Něco vám řeknu,ted mám elektronickou knížku do který se vejde asi 30000knih a já už jich od vánoc 2011 přečet asi 40!! nepočítám papírový,kterejch taky nebylo málo. takže autorka má pravdu, když říká,že kdo nečte se nic nedozví:D

  Příspěvek z 30. března 2012 v 18:11.
  Ashley-hsm1-2-3 v něm napsala:

  Čtení je COOL!!!

  Ne opravdu, já přečtu asi okolo 7 knížek za týden, teď čtu hlavně povídky. Já prostě miluju knížky! Je to zábava, rozhodně větší než být na facebooku. Přiznávám na fb jsem taky, ale mě to tam nebaví. Spíš jsem na howrse a nebo si čtu povídky...

  Příspěvek z 30. března 2012 v 16:09.
  Baďošek v něm napsala:

  Já a moje skvělá třída

  Moje nejlepší kamarádka Sabča a já spolu chodíme do knihovny. Ona toho tolik co já nepřečte, ale moc se snaží! Jelikož většina mojí třídy chodí do knihovny tak to nikomu nevadí. Jsem moc a moc ráda že mám takovou třídu kde mi neříkají že když čtu že jsem šprtka. Protože: KDO ČTE, TEN NEZLOBÍ!125