Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy – jak mě začalo bavit čtení

  vydáno  •  knihy

  Ahoj, dnes vám chci povědět něco o tom, jak mě začalo bavit čtení. Bude tu i takový popis děje jedné knížky. Prostě pro všechny, které čtení nebaví, ale třeba musí číst do školy a nemají na to chuť.

  Moje knížky, na všechny:D, © Adee

  Knihy se zdají jako nudné listy papíru, které kdybyste roztrhali, tak je vám to úplně jedno. Já ale pochopila, proč se někomu zdají tak nudné. Je to o výběru. Minulý rok jsem četla na pohodu, prostě jo, já to přečtu... Některé jsem chtěla číst víc, některé míň. Ale zrovna včera jsem přečetla knihu (a to jsem četla nerada), ale vžila jsem se do toho tak moc, že jsem si 4 hodiny v kuse četla, i když jsem měla hlad, tak jsem chodila jen s knížkou.;-D

  Příběh byl bezva. A abych jen nekecala a neřekla, co to je za knihu, tak je to Babička drsňačka od Davida Wiliamsa (napsané česky, neskloňuje se to). Vzadu je napsané toto: Budete se skvěle bavit. Možná budete i trochu brečet ... Prvně jsem brečela smíchy a pak smutkem. Je to příběh o Benovi, jehož babička uslyšela, že ji nemá rád, a pak se vydávala za největší mezinárodní lupičku klenotů. No a potom si vnuk myslel, že je to pravda, a vydali se ukrást korunovační klenoty.:-D Přistihla je tam královna. Babička pak vnukovi přiznala, že není mezinárodní lupička. Taky mu přiznala, že má rakovinu, a přesně týden před Vánoci umřela.;-( Po boku rodiny. No a ostatní vám nebudu vyzrazovat. A až jsem se dostala sem, brečela jsem, co kdyby se to stalo mě? Zkrátka super kniha (na konci zase dojemná a smutná).

  No a když jsem ji včera dočetla, tak jsem chtěla zase číst, což jsem dřív nechtěla. Knížky jsou prostě věc, kterou začnete mít rádi, až vás začne nějaká z nich bavit. Nějaký příběh, do kterého se vžijete. Na obrázku jsou knihy, které mám ráda (jen část z nich, je jich mnohem víc)!:-D

  A taková příručka:

  1. Záleží na dobrém výběru knihy – toto mě přivedlo k tomu, abych četla s radostí.
  2. Zkuste se do toho vžít, aby vás nic neodradilo a prostě i když budete cokoliv dělat, tak s knihou. Prostě čtěte, dokud můžete, jak přečtete začátek v kupě, tak vás bude zajímat, jak to skončí. Pokud chcete, aby vás knihy bavily, musíte mít trpělivost, musíte si najít svůj žánr.
  3. Každému se líbí jiné druhy (žánry, přesněji řečeno) knih. Mně zábavné, dobrodružné, detektivní a i o zvířatech (a možná i další). Ale asi vám bude trvat (někdy je to rok, někdy měsíc, den, týden, víc měsíců, ...:-D), než si najdete, co vás baví. Takže čtěte a až vás bude něco bavit, tak se koukněte na další podobné knihy.
  4. Udělejte si volné chvíle na čtení a řekněte si: „Jo, já to prostě přečtu!" a někdy, až najdete dobrou knihu, začne vás to bavit (z mé zkušenosti).

  Já hodně doporučuji knihy od Davida Williamse, protože mě prostě baví! A myslím, že kdo má rád humor a dobrodružství, pro toho budou ideální.

  Můžete mi napsat do diskuse odpovědi na otázky:

  1. Jestli vás čtení baví, jak vás čtení začalo bavit?
  2. Chtěli byste nějakou recenzi na knihu?

  Doufám, že vás čtení baví, nebo že vás začne bavit! Protože když vás nebaví, o hodně přicházíte.;-)

  Tak ahoj.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Adee v něm napsala:

  já a čtení? jsem se zbláznila.

  Příspěvek z 16. května 2021 v 16:53.
  kytarystka05 v něm napsala:

  knihy které jsou na obrázku tak jsou můj styl! Deník malého poseroutky, knihy od davida wliamse a Babička drsňačka? o té ani nemluvím-hrozně se mi líbila... teď si zrovna plánuji přečíst knihu od něj-pan smraďoch

  Příspěvek z 15. února 2020 ve 12:26.
  Adee v něm napsala:

  :-Dtady fakt čtou všicí. Děkuji$>za to že nejsi jako ostatní že třídy:-D