Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy mi změnily život

  vydáno  •  Knihy
  Změnilo vám něco život? Sport, škola, přátelé? Mě se to stalo ve čtvrté třídě, když jsem objevila, že knihy jsou zábava i ponaučení zároveň. Kdybych nečetla knihu Křída, nikdy bych nezjistila, že rostlinné buňky jsou pravidelné a živočišné ne.

  Knihovna je opět z použitých palet, které jsou ale upravené a přeskládané. , © Lukáš Procházka

  Já a moje kamarádka Bára soupeříme, kdo přečte nejvíce knih. Je to zábava. Zejména, když vás knihy baví a máte k nim přístup. Chodíváme společně do knihovny v Blansku. Tam si vybereme 8 - 12 tlustých knih, které se snažíme přečíst za měsíc nebo za dva.

  Proč vlastně čtu a nechodím ven? Je to jednoduché, není s kým. Moje "kamarádky" si vždy udělají z něčeho legraci a je jim jedno, jestli jste doma nebo vedle nich. Je to smutné, ale knihy mi pomůžou uniknout před drsnou a nespravedlivou realitou. U nich se uvolním a myslím jen na děj knihy. Na nic jiného, jen na knihu.

  Co mě přivedlo ke čtení? Soňa M. Je to dívka od nás z knihovny. Jednou jsem nevěděla, co si mám půjčit a ona mi doporučila knihu Evernight a Hvězdopravec. To byl hlavní důvod, proč jsem si knihy oblíbila. Hledala jsem podobné knihy, jako byly tyhle dvě.

  A co vy a knihy? Čtete? Pokud ne, tak začněte. Nemusíte číst tak, jako já, ale najděte si také nějakou vaši knihu. Až najdete tu, která se bude hezky číst a děj vás bude bavit, určitě vás od ní už nic neodtrhne.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 26. března v 8:14.
  klarka00075 v něm napsala:

  Mám ráda knihy. Ne že by mi změnili život, ale jsou super.
  Já mívám různá období- někdy přečtu za dopoledne knihu o 220 stranách a jindy začnu číst první kapitolu a vykašlu se na to.

  Příspěvek z 20. srpna 2014 v 19:38.
  elissssa v něm napsal:

  souhlasím

  knihy jsou úžasné, taky jsem raději doma sama s knížkou,než venku s někým, vlastně nemám s kým. Jsem moc ráda, že alejspoň někdo chápe moje nadšení pro knížky. Hlavně proto mám strašně ráda prázdniny, je čas na čtení.