Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy o plnění snů či překonání strachu

  vydáno
  První knížka přináší příběh kluka, který sní o tom chránit mořské želvy. Jenže to málem vzdá a nechá se odradit svým okolím a vlastními výmluvami. Druhá nabízí příběh o drobné šikaně a dětském strachu a o tom, že je lepší se svěřit, protože i tento problém se dá překonat.

  Už žádné výmluvy!, © archiv

  Miltonovo tajemství

  Kniha vypráví příběh chlapce jménem Milton, kterého na školním hřišti napadl starší a větší kluk. Miltona se zmocní obavy z každého dalšího dne ve škole. Přestože si vůbec neví rady, neřekne nic ani svým rodičům a prožívá velmi těžké chvíle sám se svým strachem…

  Miltonovo tajemství

  Když druhý den ráno přijde domů jeho kocourek Teo pokousaný od zlého psa, Milton se diví, proč se Teo také nebojí. Jeho dědeček se mu snaží vysvětlit, že kocourek žije v přítomnosti, ale Milton to nechápe. Jak mu asi přítomnost dokáže pomoci s jeho strachem?

  Následující noci však Milton prožije velmi zvláštní sen, ve kterém se setká s neznámou tajemnou zmrzlinářkou. Tato žena mu vyjeví tajemství moci přítomného okamžiku. Milton je svým nočním zážitkem naprosto nadšený a chystá se nově získané znalosti použít ve svém skutečném životě. Čeká ho další den ve škole a s ním i strach ze staršího spolužáka…

  Podaří se Miltonovi vyřešit jeho problém? Jaké tajemství vlastně Miltonovi tato záhadná paní prozradila? To se dozvíte v knížce Miltonovo tajemství, kterou napsal Eckhart Tolle a ilustroval Frank Riccio. Kniha je určena dětem ve věku 7 - 14 let.

  Už žádné výmluvy!

  Tak se jmenuje čtvrtá kniha Wayne W. Dyera pro děti a zároveň první, která vychází v českém jazyce. Autor v ní vysvětluje, jak mohou výmluvy způsobit více škody, než si uvědomujeme, a odradit dítě od všeho, co chce dělat.

  Kniha vypráví příběh chlapce, který má zdánlivě neuskutečnitelný sen. Výmluvy a pochybnosti jako "nejsem dost chytrý" nebo "je to příliš těžké" ho však téměř odradí od jeho naplnění a on se svého snu málem vzdá… Knihu ilustrovala Stacy Heller Budnick a je určena pro děti ve věku 4-10 let.


  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 10. října 2012 ve 20:47.
  mandala v něm napsala:

  Reakce na neviditelný:

  4

  Příspěvek z 5. října 2012 v 17:18.
  Super_Luigi v něm napsala:

  jooooooo

  jooo vyhrála jsem knížku Miltonovo tajemství joooooooo

  Příspěvek z 4. října 2012 ve 23:31.
  neviditelný v něm napsala:

  ta to kniha je vemi zajímavá