Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy pro děti: Co číst na jaře

  vydáno  •  volný čas doma · volný čas venku · kultura · knihy
  Jaro klepe na dveře a my tu máme další porci knižních novinek, které stojí za to přečíst.

  Já, JůTuber 2, © Albatros

  Expedice z pohlednice, Vratislav Mařák

  Baví tě cestování a poznávání nových míst? Pakt tě určitě bude bavit i knížka Expedice z pohlednice, kterou vydává nakladatelství Albatros. Podíváš se s ní do všech koutů naší republiky - mezi kry zmrzlého Labe, za kulisy filmového festivalu i do pekla, které možná není peklem. Ono totiž stačí, aby na poště vyměnili razítka, a mohou se začít dít podivné věci... S Expedicí z pohlednice se můžeš blíž seznámit, pokud ses přihlásil na letošní Noc s Andersenem. Tahle knížka plná ztřeštěných městských dobrodružství je totiž její oficiální knihou a s obrázkem z ní se setkáš i na pohlednicích a plakátech téhle oblíbené knižní akce.

  Tajný cirkus, Diana Mašlejová, ilustrovala Katarína Gasko

  Zatímco Expedice z pohlednice tě provede českými městy, náš další knižní tip tě zavede trochu dál... Objevtajný cirkus! Spolu se zvídavou Bětkou a jejím mladším bráškou Cyrilem a rodiči se můžeš vypravit na výlet do Paříže, kouzelného města nad Seinou. Vypadá to, že hotel, ve kterém se tahle rodinka ubytuje, není jen tak obyčejný. Všichni jeho zaměstnanci jsou ve skutečnosti cirkusoví artisté! A tenhle hotel je tak vlastně ve skutečnosti cirkus. A navíc jeden z nejlepších na světě! Jenže úspěch přitahuje závist a ta se nevyhne ani tajnému cirkusu. Zlotřilý Žak Cirkusário, vedoucí konkurenčního cirkusu, chce tajný cirkus zničit. Podaří se Bětce a ostatním cirkus zachránit? To zjistíš v knížce Tajný cirkus od nakladatelství Albatros.

  Mimoni, Kdo je tady šéf?

  Pokud i ty zbožňuješ oblíbené žluté Mimoně, rozhodně si nesmíš nechat ujít hned dvě nové knížky z nakladatelství CPress. Nové zábavné dobrodružství prožijí Kevin, Bob a Stuart po tom, co vyváznou z ledového vězení a zachrání i ostatní Mimoně. Mohou si tak bezstarostně užívat zimních radovánek. Kopou tunely, budují iglú a staví sněhuláky. Ale nejsou sami, kdo se potuluje po zasněžených pláních... Kdo další je tam s nimi, zjistíš v knížce Mimoni – Sněží. V knížce Mimoni – Kdo je tedy šéf se zdá, že po letech putování a hledání toho největšího padoucha, pro kterého by Mimoni mohli pracovat, žádný takový neexistuje. Mimoni už začínají být ztracení, když v tom se mezi nimi najde jeden, který sebere odvahu vzít osud do vlastních rukou...

  Já, JůTuber 2

  Do světa internetových videí a JůTuberů nahlédneš v knize Já, JůTuber 2. Stát se hvězdou internetu není tak složité! Jak na to ti poradí úspěšní čeští JůTubeři. Chceš vědět, jak začínal Expl0ited a kde čerpá inspiraci Makyna016? Proč Martin Rota vylezl na Kilimandžáro? Jestli existuje challenge, kterou by Fallenka nepřijala? A co dělá House z MinecraftBox CZ, když nehraje hry? V pokračování úspěšné knihy Já, JůTuber se dozvíš i to, jestli se Manuel Středa stane hvězdou YouTube.

  Lock & Mori, Tak trochu jiný Sherlock Holmes, Heather W. Pettyová

  Předtím, než se stali úhlavními nepřáteli, bylo mezi nimi něco mnohem silnějšího. O kom mluvíme? No přece o jednom z nejslavnějších detektivů všech dob Sherlocku Holmesovi a jeho úhlavním nepříteli. V knize Lock & Mori od nakladatelství CooBoo se tihle dva potkávají v současném Londýně. Dva výjimeční středoškoláci: Sherlock Holmes a slečna James „Mori“ Moriartyová... Dohromady je svede vyšetřování jedné vraždy.

  Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi, audiokniha pro děti, napsala Sandra Vebrová, vypráví Václav Vydra

  Už znáš Ducháčkovi? Nejspíš ano, protože tahle rodinka je pořádně oblíbená... Teď si jejich příběhy můžeš vychutnat i v podobě audioknihy a pouštět si je třeba na noc před spaním, nebo při cestách autem s rodiči. Nakladatelství Fragment totiž vydalo knížku Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi ve formátu MP3. Tatínek Mlživoj, mamina Blanka a především jejich tři neposedné děti Simon, Olívie a Bubi prožijí hodně dobrodružství i zábavy. Jejich strašidelné příběhy převyprávěl herec Václav Vydra.

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!